Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
15 99 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Fløng 1 - 0   Søren Andersen
15 100 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2 8 - 7   John Pedersen
15 101 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Røde Stjerne 1 - 1   John P Nielsen
15 102 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 2 5 - 1   Jens Nikolaisen
15 103 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Gadstrup 3 - 0   Aage Falkenberg
15 104 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Viby 2 - 4   Frank Fischer
15 105 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Vindinge 1 - 2   Søren Haurholm Larsen
14 92 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Viby 3 - 2   Arne V. Larsen
14 93 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  FC Lejre 2 8 - 4   Claus Korsgaard
14 95 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 1 3 - 0   Frank Fischer
14 97 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Karlslunde 3 - 0   Keld Nielsen
14 98 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Kirke Såby 3 - 0   Søren Andersen
13 85 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Tune 2 - 2   Keld Nielsen
13 86 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 1 2 - 2   Kelley Hune Jørgensen
13 87 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Himmelev 8 - 2   Søren Haurholm Larsen
13 88 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev 2 - 5   Søren Andersen
13 89 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Viby 4 - 3   John Pedersen
13 90 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Kirke Såby 2 - 1   Leif Lagoni
13 91 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Karlslunde 5 - 3   Jens Nikolaisen
12 78 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 2 1 - 2   Pauli Pedersen
12 79 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne 6 - 0   Arne V. Larsen
12 80 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Roskilde KFUM 2 2 - 3   Jens Nikolaisen
12 81 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Fløng 2 - 1   Claus Korsgaard
12 82 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Vindinge 2 - 1   John P Nielsen
12 83 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Karlslunde 8 - 2   Søren Haurholm Larsen
12 84 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Taastrup FC 3 - 0   Leif Lagoni
11 71 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 1 2 - 1   Jens Nikolaisen
11 72 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 2 - 5   Ole Baltsen
11 73 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Svogerslev 1 - 2   Søren Andersen
11 74 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Viby 4 - 2   Søren Haurholm Larsen
11 75 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby 3 - 2   Keld Nielsen
11 76 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Gadstrup 3 - 0   John Pedersen
11 77 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Tune 0 - 3   Pauli Pedersen
10 64 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne 3 - 2   Claus Korsgaard
10 65 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 2 1 - 9   Arne V. Larsen
10 66 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Viby  FC Fløng 1 - 6   John Pedersen
10 67 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Vindinge 3 - 6   John P Nielsen
10 68 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Karlslunde 2 - 1   Søren Haurholm Larsen
10 69 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Tune 3 - 2   Jens Nikolaisen
10 70 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Taastrup FC 2 - 2   Pauli Pedersen
1 7 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC 2 - 4   Ole Baltsen
9 58 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Svogerslev 4 - 6   Ole Baltsen
9 59 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Viby 2 - 1   John P Nielsen
9 60 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 2 - 0   John Pedersen
9 61 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Gadstrup 7 - 0   Søren Andersen
9 62 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 2 1 - 5   Søren Haurholm Larsen
9 63 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  FC Lejre 1 9 - 3   Arne V. Larsen
8 50 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Roskilde KFUM 2 2 - 4   Jørgen Nielsen
8 51 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 1 - 5   Claus Korsgaard
8 52 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Vindinge 0 - 2   Frank Fischer
8 53 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Karlslunde 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
8 54 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Tune 3 - 5   Søren Andersen
8 55 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 1 2 - 0   Claus Reib
8 56 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 0 - 1   John Pedersen
7 43 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Svogerslev 6 - 1   Ole Baltsen
7 44 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Viby 10 - 2   John P Nielsen
7 45 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Kirke Såby 1 - 2   Jørgen Nielsen
7 46 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Gadstrup 6 - 1   Søren Andersen
7 47 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 8 - 1   Søren Haurholm Larsen
7 48 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne 0 - 0   John Pedersen
7 49 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 0 - 4   Keld Nielsen
3 19 Lør. 04-05-2019 Kl. 10.30  Roskilde KFUM 2  Karlslunde 1 - 4   Søren Andersen
6 36 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
6 37 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Vindinge 4 - 4   Keld Nielsen
6 38 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 0 - 9   Søren Andersen
6 39 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Tune 1 - 8   Pauli Pedersen
6 40 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Viby  FC Lejre 1 0 - 1   Kelley Hune Jørgensen
6 41 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 3 - 2   Ole Baltsen
6 42 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Taastrup FC 1 - 3   Jørgen Nielsen
5 29 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Viby 1 - 3   Pauli Pedersen
5 30 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Kirke Såby 7 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 31 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Gadstrup 7 - 1   Arne V. Larsen
5 32 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 2 1 - 2   Søren Andersen
5 33 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 7 - 1   Ole Baltsen
5 34 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 2 3 - 1   Jens Nikolaisen
5 35 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Svogerslev 3 - 7   John Pedersen
4 22 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Vindinge 1 - 5   Jørgen Nielsen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
4 24 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Tune 4 - 6   John P Nielsen
4 25 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 1 2 - 6   Søren Andersen
4 26 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 0 - 5   Søren Haurholm Larsen
4 27 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Svogerslev 2 - 7   Leif Lagoni
3 15 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Kirke Såby 1 - 2   John P Nielsen
3 16 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Gadstrup 9 - 3   Jens Nikolaisen
3 17 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  FC Lejre 2 5 - 0   Kelley Hune Jørgensen
3 18 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 1   Leif Lagoni
3 20 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 4 - 0   Claus Reib
3 21 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Viby 9 - 2   Jørgen Nielsen
2 8 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 5 - 2   Arne V. Larsen
2 9 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Tune 0 - 7   Ole Baltsen
2 10 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 1 1 - 1   Claus Reib
2 11 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Himmelev 2 - 4   Jens Nikolaisen
2 12 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Svogerslev 1 - 3   Frank Fischer
2 13 Tir. 02-04-2019 Kl. 17.50  Viby  Kirke Såby 3 - 2   Søren Andersen
2 14 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 2 - 3   Keld Nielsen
1 1 Tir. 26-03-2019 Kl. 18.00  Viby  Gadstrup 5 - 1   Aage Falkenberg
1 2 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Svogerslev 0 - 3   Frank Fischer
1 3 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   Søren Andersen
1 4 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 1  Roskilde KFUM 2 6 - 1   Jens Nikolaisen
1 5 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Fløng 2 - 2   Søren Haurholm Larsen
1 6 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Vindinge 1 - 3   Leif Lagoni
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp