Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
9 59 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Viby 2 - 1   John P Nielsen
9 61 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Gadstrup 7 - 0   Søren Andersen
9 62 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 2 1 - 5   Søren Haurholm Larsen
8 50 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Roskilde KFUM 2 2 - 4   Jørgen Nielsen
8 51 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 1 - 5   Claus Korsgaard
8 52 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Vindinge 0 - 2   Frank Fischer
8 53 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Karlslunde 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
8 54 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Tune 3 - 5   Søren Andersen
8 55 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 1 2 - 0   Claus Reib
8 56 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 0 - 1   John Pedersen
7 43 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Svogerslev 6 - 1   Ole Baltsen
7 44 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Viby 10 - 2   John P Nielsen
7 45 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Kirke Såby 1 - 2   Jørgen Nielsen
7 46 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Gadstrup 6 - 1   Søren Andersen
7 47 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 8 - 1   Søren Haurholm Larsen
7 48 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne 0 - 0   John Pedersen
7 49 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 0 - 4   Keld Nielsen
3 19 Lør. 04-05-2019 Kl. 10.30  Roskilde KFUM 2  Karlslunde 1 - 4   Søren Andersen
6 36 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
6 37 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Vindinge 4 - 4   Keld Nielsen
6 38 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 0 - 9   Søren Andersen
6 39 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Tune 1 - 8   Pauli Pedersen
6 40 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Viby  FC Lejre 1 0 - 1   Kelley Hune Jørgensen
6 41 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 3 - 2   Ole Baltsen
6 42 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Taastrup FC 1 - 3   Jørgen Nielsen
5 29 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Viby 1 - 3   Pauli Pedersen
5 30 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Kirke Såby 7 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 31 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Gadstrup 7 - 1   Arne V. Larsen
5 32 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 2 1 - 2   Søren Andersen
5 33 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 7 - 1   Ole Baltsen
5 34 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 2 3 - 1   Jens Nikolaisen
5 35 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Svogerslev 3 - 7   John Pedersen
4 22 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Vindinge 1 - 5   Jørgen Nielsen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
4 24 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Tune 4 - 6   John P Nielsen
4 25 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 1 2 - 6   Søren Andersen
4 26 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 0 - 5   Søren Haurholm Larsen
4 27 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Svogerslev 2 - 7   Leif Lagoni
3 15 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Kirke Såby 1 - 2   John P Nielsen
3 16 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Gadstrup 9 - 3   Jens Nikolaisen
3 17 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  FC Lejre 2 5 - 0   Kelley Hune Jørgensen
3 18 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 1   Leif Lagoni
3 20 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 4 - 0   Claus Reib
3 21 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Viby 9 - 2   Jørgen Nielsen
2 8 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 5 - 2   Arne V. Larsen
2 9 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Tune 0 - 7   Ole Baltsen
2 10 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 1 1 - 1   Claus Reib
2 11 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Himmelev 2 - 4   Jens Nikolaisen
2 12 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Svogerslev 1 - 3   Frank Fischer
2 13 Tir. 02-04-2019 Kl. 17.50  Viby  Kirke Såby 3 - 2   Søren Andersen
2 14 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 2 - 3   Keld Nielsen
1 1 Tir. 26-03-2019 Kl. 18.00  Viby  Gadstrup 5 - 1   Aage Falkenberg
1 2 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Svogerslev 0 - 3   Frank Fischer
1 3 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   Søren Andersen
1 4 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 1  Roskilde KFUM 2 6 - 1   Jens Nikolaisen
1 5 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Fløng 2 - 2   Søren Haurholm Larsen
1 6 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Vindinge 1 - 3   Leif Lagoni