Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   REOS UPDATE 7/5-2020 -Kamprelateret fodbold i REOS  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 09-05-2020 09-06-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
8 43 Man. 25-05-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 0 - 0   Aage Falkenberg
8 44 Man. 25-05-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
8 45 Man. 25-05-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Viby 0 - 0   Pauli Pedersen
8 46 Man. 25-05-2020 Kl. 19.00  Dåstrup  Taastrup FC 0 - 0   Arne V. Larsen
8 47 Man. 25-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 0 - 0   Søren Andersen
8 48 Man. 25-05-2020 Kl. 19.00  Gørslev  Himmelev 1 0 - 0   Keld Nielsen
7 37 Man. 18-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  FC Lejre 0 - 0   Claus Korsgaard
7 38 Man. 18-05-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Dåstrup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
7 39 Man. 18-05-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Vindinge 0 - 0   Keld Nielsen
7 40 Man. 18-05-2020 Kl. 19.00  Viby  FC Fløng 0 - 0   John Pedersen
7 41 Man. 18-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup 0 - 0   Dan Petersen
7 42 Man. 18-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 0 - 0   Jørgen Nielsen
6 31 Man. 11-05-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 0   Paul Jørn Larsen
6 32 Man. 11-05-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Viby 0 - 0   Dan Petersen
6 33 Man. 11-05-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Taastrup FC 0 - 0   Aage Falkenberg
6 34 Man. 11-05-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 0 - 0   Kelley Hune Jørgensen
6 35 Man. 11-05-2020 Kl. 19.00  Dåstrup  Himmelev 1 0 - 0   Jens Nikolaisen
6 36 Man. 11-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Gørslev 0 - 0   Søren Andersen
5 25 Man. 04-05-2020 Kl. 19.00  Gørslev  Dåstrup 0 - 0   Søren Andersen
5 26 Man. 04-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Vindinge 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 27 Man. 04-05-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  FC Fløng 0 - 0   Aage Falkenberg
5 28 Man. 04-05-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gadstrup 0 - 0   Ole Baltsen
5 29 Man. 04-05-2020 Kl. 19.00  Viby  Havdrup 0 - 0   Jens Nikolaisen
5 30 Man. 04-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2 0 - 0   Kelley Hune Jørgensen
4 19 Man. 27-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Viby 0 - 0   Claus Reib
4 20 Man. 27-04-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Taastrup FC 0 - 0   Pauli Pedersen
4 21 Man. 27-04-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 0 - 0   John Pedersen
4 22 Man. 27-04-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 0 - 0   Søren Andersen
4 23 Man. 27-04-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Gørslev 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
4 24 Man. 27-04-2020 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Lejre 0 - 0   Paul Jørn Larsen
3 13 Man. 20-04-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Vindinge 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
3 14 Man. 20-04-2020 Kl. 19.00  Gørslev  FC Fløng 0 - 0   Søren Andersen
3 15 Man. 20-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 0 - 0   Kelley Hune Jørgensen
3 16 Man. 20-04-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Havdrup 0 - 0   Keld Nielsen
3 17 Man. 20-04-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 2 0 - 0   Claus Korsgaard
3 18 Man. 20-04-2020 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 0   Ole Baltsen
2 7 Man. 06-04-2020 Kl. 18.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC 0 - 0  
2 8 Man. 06-04-2020 Kl. 18.30  Himmelev 2  Roskilde KFUM 0 - 0   Keld Nielsen
2 9 Man. 06-04-2020 Kl. 18.30  Havdrup  Himmelev 1 0 - 0   Kelley Hune Jørgensen
2 10 Man. 06-04-2020 Kl. 18.30  Gadstrup  Gørslev 0 - 0   Søren Andersen
2 11 Man. 06-04-2020 Kl. 18.30  FC Fløng  FC Lejre 0 - 0   Lars Gerner
2 12 Man. 06-04-2020 Kl. 18.30  Vindinge  Dåstrup 0 - 0   Arne V. Larsen
1 1 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Dåstrup  FC Fløng 0 - 0   Søren Andersen
1 2 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  FC Lejre  Gadstrup 0 - 0   Pauli Pedersen
1 3 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Havdrup  Gørslev 0 - 0   Arne V. Larsen
1 4 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Himmelev 1  Himmelev 2 0 - 0   Dan Petersen
1 5 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 0   Keld Nielsen
1 6 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Taastrup FC  Viby 0 - 0   Jørgen Nielsen