Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Roskilde KFUMs hjemmekampe i efteråret spilles kl  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-06-2020 01-11-2020
  Marker denne meddelelse som læst   31/8: Ejby Old star har trukket holdet  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 01-09-2020 01-11-2020
  Marker denne meddelelse som læst   AFLYSNING af fælles afslutninger  Martin Lindberg Eriksen (Formand) 05-10-2020 30-11-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
2 9 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 1 0 - 3   Kelley Hune Jørgensen
2 10 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Gadstrup  Gørslev 0 - 3   Søren Andersen
13 77 Lør. 24-10-2020 Kl. 10.00  Gadstrup  Dåstrup 3 - 0   Kelley Hune Jørgensen
12 72 Tir. 20-10-2020 Kl. 19.45  Roskilde KFUM  Taastrup FC 5 - 0   Jørgen Nielsen
12 67 Man. 19-10-2020 Kl. 16.45  Vindinge  Gadstrup 4 - 2   Ole Baltsen
12 68 Man. 19-10-2020 Kl. 16.45  Dåstrup  Havdrup 3 - 3   Leif Lagoni
12 69 Man. 19-10-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 0 - 5   John Pedersen
12 70 Man. 19-10-2020 Kl. 19.30  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev 3 - 2   Søren Andersen
12 71 Man. 19-10-2020 Kl. 16.45  Himmelev 1  Viby 1 - 2   Keld Nielsen
11 61 Man. 05-10-2020 Kl. 17.30  Taastrup FC  Himmelev 1 0 - 2   John Pedersen
11 62 Man. 05-10-2020 Kl. 17.30  Viby  Gørslev 3 - 6   Kelley Hune Jørgensen
11 63 Man. 05-10-2020 Kl. 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Lejre 11 - 1   Aage Falkenberg
11 64 Man. 05-10-2020 Kl. 17.30  Himmelev 2  Dåstrup 3 - 0   Dan Petersen
11 65 Man. 05-10-2020 Kl. 17.30  Havdrup  Vindinge 2 - 4   Keld Nielsen
11 66 Man. 05-10-2020 Kl. 17.30  Gadstrup  FC Fløng 3 - 2   Jørgen Nielsen
10 55 Man. 28-09-2020 Kl. 17.30  FC Fløng  Havdrup 1 - 7   Jørgen Nielsen
10 56 Man. 28-09-2020 Kl. 17.30  Vindinge  Himmelev 2 6 - 1   Dan Petersen
10 57 Man. 28-09-2020 Kl. 17.30  Dåstrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Leif Lagoni
10 58 Man. 28-09-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Viby 2 - 5   Søren Haurholm Larsen
10 59 Man. 28-09-2020 Kl. 18.30  Gørslev  Taastrup FC 3 - 3   Kelley Hune Jørgensen
10 60 Man. 28-09-2020 Kl. 17.30  Himmelev 1  Roskilde KFUM 3 - 1   Keld Nielsen
9 49 Man. 21-09-2020 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Gørslev 4 - 3   Søren Andersen
9 50 Man. 21-09-2020 Kl. 18.00  Taastrup FC  FC Lejre 3 - 2   Keld Nielsen
9 51 Man. 21-09-2020 Kl. 18.00  Viby  Dåstrup 6 - 0   Aage Falkenberg
9 52 Man. 21-09-2020 Kl. 18.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge 3 - 1   Ole Baltsen
9 53 Man. 21-09-2020 Kl. 18.00  Himmelev 2  FC Fløng 4 - 2   Dan Petersen
9 54 Man. 21-09-2020 Kl. 18.00  Havdrup  Gadstrup 3 - 2   Kelley Hune Jørgensen
8 43 Man. 14-09-2020 Kl. 18.00  Gadstrup  Himmelev 2 9 - 0   Aage Falkenberg
8 44 Man. 14-09-2020 Kl. 18.00  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev 3 - 8   Søren Haurholm Larsen
8 45 Man. 14-09-2020 Kl. 18.00  Vindinge  Viby 2 - 2   Pauli Pedersen
8 46 Man. 14-09-2020 Kl. 18.00  Dåstrup  Taastrup FC 1 - 2   Arne V. Larsen
8 47 Man. 14-09-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 2 - 6   Søren Andersen
8 48 Man. 14-09-2020 Kl. 18.00  Gørslev  Himmelev 1 2 - 2   Keld Nielsen
7 37 Man. 07-09-2020 Kl. 18.30  Himmelev 1  FC Lejre 6 - 3   Claus Korsgaard
7 38 Man. 07-09-2020 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Dåstrup 8 - 0   Søren Andersen
7 39 Man. 07-09-2020 Kl. 18.30  Taastrup FC  Vindinge 4 - 4   Keld Nielsen
7 40 Man. 07-09-2020 Kl. 18.30  Viby  FC Fløng 4 - 2   John Pedersen
7 41 Man. 07-09-2020 Kl. 18.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup 8 - 3   Dan Petersen
7 42 Man. 07-09-2020 Kl. 18.30  Himmelev 2  Havdrup 4 - 2   Jørgen Nielsen
6 31 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev 2 - 10   Leif Lagoni
6 32 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Viby 1 - 5   Keld Nielsen
6 33 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Taastrup FC 4 - 6   Aage Falkenberg
6 34 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 3 - 2   Kelley Hune Jørgensen
6 35 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  Dåstrup  Himmelev 1 0 - 6   Ole Baltsen
6 36 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Gørslev 1 - 1   Søren Andersen
5 25 Man. 24-08-2020 Kl. 19.00  Gørslev  Dåstrup 3 - 0   Søren Andersen
5 26 Man. 24-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Vindinge 1 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 27 Man. 24-08-2020 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  FC Fløng 10 - 4   Aage Falkenberg
5 28 Man. 24-08-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gadstrup 2 - 2   Ole Baltsen
5 29 Man. 24-08-2020 Kl. 19.00  Viby  Havdrup 11 - 4   Keld Nielsen
5 30 Man. 24-08-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2 12 - 0   Kelley Hune Jørgensen
4 19 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Viby 0 - 6   Claus Reib
4 20 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Taastrup FC 1 - 2   Pauli Pedersen
4 21 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 2 - 10   Kelley Hune Jørgensen
4 22 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 1 - 6   Søren Andersen
4 23 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Gørslev 1 - 2   Søren Haurholm Larsen
4 24 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Lejre 0 - 3   Leif Lagoni
3 13 Man. 10-08-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Vindinge 2 - 5   Søren Haurholm Larsen
3 14 Man. 10-08-2020 Kl. 19.00  Gørslev  FC Fløng 7 - 1   Søren Andersen
3 15 Man. 10-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 8 - 0   Kelley Hune Jørgensen
3 16 Man. 10-08-2020 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Havdrup 15 - 3   Keld Nielsen
3 17 Man. 10-08-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 2 6 - 0   Claus Korsgaard
3 18 Man. 10-08-2020 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 5   Ole Baltsen
2 7 Ons. 05-08-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC 4 - 1   Ole Baltsen
2 8 Ons. 05-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Roskilde KFUM 2 - 7   Keld Nielsen
2 11 Ons. 05-08-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 - 1   Lars Gerner
2 12 Ons. 05-08-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Dåstrup 9 - 0   Arne V. Larsen
1 1 Man. 03-08-2020 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Fløng 4 - 1   Søren Andersen
1 2 Man. 03-08-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 10 - 2   Pauli Pedersen
1 3 Man. 03-08-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Gørslev 1 - 7   Arne V. Larsen
1 4 Man. 03-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Himmelev 2 3 - 0   Dan Petersen
1 5 Man. 03-08-2020 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 3   Keld Nielsen
1 6 Man. 03-08-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Viby 2 - 0   Jørgen Nielsen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp