Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 37 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Roskilde KFUM 1 5 - 0   Keld Nielsen
7 38 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Hvalsø 3 - 0   John Pedersen
7 39 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 4 - 2   Søren Haurholm Larsen
7 40 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Karlslunde 3 - 1   Arne V. Larsen
7 41 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 2 - 1   Pauli Pedersen
7 42 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Kirke Såby 3 - 0   Kelley Hune Jørgensen
2 7 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  FC Lejre 3 - 0   Ole Baltsen
6 31 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 1 2 - 2   Leif Lagoni
6 32 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 5   Kelley Hune Jørgensen
6 33 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 3 - 2   Jørgen Nielsen
6 34 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 0 - 2   Søren Haurholm Larsen
6 35 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Himmelev 2 1 - 0   Pauli Pedersen
6 36 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Taastrup FC 1 - 1   Jens Nikolaisen
1 5 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 0 - 5   John P Nielsen
5 25 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Hvalsø 3 - 4   Leif Lagoni
5 26 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 3 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 27 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 2 - 2   Søren Andersen
5 28 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 2   Frank Fischer
5 29 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Kirke Såby 6 - 2   Pauli Pedersen
5 30 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Vindinge 1 - 3   Keld Nielsen
4 19 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
4 20 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 3 - 1   Ole Baltsen
4 21 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 2 - 2   Leif Lagoni
4 22 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Himmelev 2 3 - 2   John Pedersen
4 23 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Taastrup FC 2 - 3   Jørgen Nielsen
4 24 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Roskilde KFUM 1 0 - 0   Frank Fischer
3 17 Ons. 17-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Vindinge 5 - 2   John Pedersen
1 3 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Kirke Såby 5 - 1   John Pedersen
3 13 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Havdrup 0 - 3   Søren Andersen
3 14 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Karlslunde 2 - 1   Frank Fischer
3 15 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 1 - 0   Keld Nielsen
3 16 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 2 - 0   Søren Haurholm Larsen
3 18 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 0 - 0   Arne V. Larsen
2 8 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 0 - 1   John P Nielsen
2 9 Tor. 04-04-2019 Kl. 20.30  Kirke Såby  Himmelev 2 0 - 2   Pauli Pedersen
2 10 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Taastrup FC 3 - 0   Jørgen Nielsen
2 11 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Roskilde KFUM 1 2 - 2   John Pedersen
2 12 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Hvalsø 0 - 3   Jens Nikolaisen
1 1 Tor. 28-03-2019 Kl. 20.15  Hvalsø  Karlslunde 1 - 3   Ole Baltsen
1 2 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Gadstrup 0 - 3   Arne V. Larsen
1 6 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 5   Søren Andersen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp