Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Roskilde KFUMs hjemmekampe i efteråret spilles kl  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-06-2020 01-11-2020
  Marker denne meddelelse som læst   6/7-2020 !! Så starter REOS turneringerne endelig  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 07-07-2020 15-08-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
14 94 Tor. 06-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Havdrup 2 - 4   Keld Nielsen
14 95 Tor. 06-08-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Himmelev 2 1 - 2   Leif Lagoni
14 96 Tor. 06-08-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Karlslunde 3 - 1   Kelley Hune Jørgensen
14 97 Tor. 06-08-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Røde Stjerne 6 - 1   Lars Gerner
14 98 Tor. 06-08-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Viby 2 - 1   Aage Falkenberg
13 85 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Karlslunde 0 - 0   Keld Nielsen
13 86 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 2 0 - 0   Aage Falkenberg
13 87 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Havdrup 0 - 0   Pauli Pedersen
13 88 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  FC Lejre 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
13 89 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Ejby 0 - 0   Søren Andersen
13 90 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Viby 0 - 0   John Pedersen
13 91 Tor. 30-07-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 0 - 0   Claus Reib
12 78 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  Viby  Gadstrup 0 - 0   Aage Falkenberg
12 79 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  Ejby  Himmelev 1 0 - 0   Ole Baltsen
12 80 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Hvalsø 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
12 81 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Kirke Såby 0 - 0   Rene Hochauer
12 82 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Svogerslev 0 - 0   Søren Andersen
12 83 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne 0 - 0   Pauli Pedersen
12 84 Tor. 02-07-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Vindinge 0 - 0   Dan Petersen
11 71 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 2 0 - 0   Jørgen Nielsen
11 72 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Havdrup 0 - 0   Keld Nielsen
11 73 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 0 - 0   Aage Falkenberg
11 74 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Ejby 0 - 0   Kelley Hune Jørgensen
11 75 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Viby 0 - 0   Søren Andersen
11 76 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 0 - 0   Pauli Pedersen
11 77 Tor. 25-06-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Karlslunde 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
10 64 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
10 65 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  Viby  Hvalsø 0 - 0   Pauli Pedersen
10 66 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  Ejby  Kirke Såby 0 - 0   Ole Baltsen
10 67 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Svogerslev 0 - 0   Keld Nielsen
10 68 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne 0 - 0   Rene Hochauer
10 69 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Karlslunde 0 - 0   Jens Nikolaisen
10 70 Tor. 18-06-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Vindinge 0 - 0   Jørgen Nielsen
9 57 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Karlslunde  Havdrup 0 - 0   Jørgen Nielsen
9 58 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 0 - 0   Aage Falkenberg
9 59 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Ejby 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
9 60 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Viby 0 - 0   Arne V. Larsen
9 61 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  FC Fløng 0 - 0   Pauli Pedersen
9 62 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 0 - 0   Keld Nielsen
9 63 Tor. 11-06-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 2 0 - 0   Søren Andersen
8 50 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Hvalsø 0 - 0   Aage Falkenberg
8 51 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
8 52 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  Viby  Svogerslev 0 - 0   Keld Nielsen
8 53 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  Ejby  Røde Stjerne 0 - 0   Søren Andersen
8 54 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Karlslunde 0 - 0   Pauli Pedersen
8 55 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 0 - 0   Claus Korsgaard
8 56 Tor. 04-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Vindinge 0 - 0   Claus Reib
7 43 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
7 44 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Karlslunde  Ejby 0 - 0   Søren Andersen
7 45 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Viby 0 - 0   Claus Reib
7 46 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  FC Fløng 0 - 0   Pauli Pedersen
7 47 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Gadstrup 0 - 0   Jørgen Nielsen
7 48 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Himmelev 1 0 - 0   Keld Nielsen
7 49 Tor. 28-05-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Havdrup 0 - 0   Ole Baltsen
6 36 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Kirke Såby 0 - 0   Claus Korsgaard
6 37 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Svogerslev 0 - 0   Jørgen Nielsen
6 38 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne 0 - 0   Claus Reib
6 39 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  Viby  Karlslunde 0 - 0   Arne V. Larsen
6 40 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  Ejby  Himmelev 2 0 - 0   Søren Andersen
6 41 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 0 - 0   Keld Nielsen
6 42 Tor. 14-05-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Vindinge 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 29 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Ejby 0 - 0   Keld Nielsen
5 30 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Viby 0 - 0   Søren Andersen
5 31 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Fløng 0 - 0   Jørgen Nielsen
5 32 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Gadstrup 0 - 0   Pauli Pedersen
5 33 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 1 0 - 0   John Pedersen
5 34 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Hvalsø 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 35 Tor. 07-05-2020 Kl. 19.00  Vindinge  FC Lejre 0 - 0   Rene Hochauer
4 22 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Svogerslev 0 - 0   Aage Falkenberg
4 23 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne 0 - 0   Jørgen Nielsen
4 24 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 0 - 0   Søren Andersen
4 25 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 0 - 0   Claus Reib
4 26 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  Viby  Havdrup 0 - 0   Keld Nielsen
4 27 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  Ejby  FC Lejre 0 - 0   Ole Baltsen
4 28 Tor. 30-04-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Vindinge 0 - 0   Kelley Hune Jørgensen
3 15 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Viby 0 - 0   Rene Hochauer
3 16 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 0 - 0   Søren Andersen
3 17 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 0 - 0   Keld Nielsen
3 18 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  Karlslunde  Himmelev 1 0 - 0   Jørgen Nielsen
3 19 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Hvalsø 0 - 0   Claus Korsgaard
3 20 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Kirke Såby 0 - 0   Arne V. Larsen
3 21 Tor. 23-04-2020 Kl. 19.00  Vindinge  Ejby 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
2 8 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  Kirke Såby  Røde Stjerne 0 - 0   Søren Haurholm Larsen
2 9 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  Hvalsø  Karlslunde 0 - 0   Aage Falkenberg
2 10 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Himmelev 2 0 - 0   Søren Andersen
2 11 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Havdrup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
2 12 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 0 - 0   Jens Nikolaisen
2 13 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  Viby  Ejby 0 - 0   Pauli Pedersen
2 14 Tor. 16-04-2020 Kl. 19.00  Svogerslev  Vindinge 0 - 0   Rene Hochauer
1 1 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Ejby  FC Fløng 0 - 0   Søren Andersen
1 2 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  FC Lejre  Gadstrup 0 - 0  
1 3 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Havdrup  Himmelev 1 0 - 0   Keld Nielsen
1 4 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Himmelev 2  Hvalsø 0 - 0   Jørgen Nielsen
1 5 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Karlslunde  Kirke Såby 0 - 0   Pauli Pedersen
1 6 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Røde Stjerne  Svogerslev 0 - 0   Arne V. Larsen
1 7 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Viby  Vindinge 0 - 0   John Pedersen