Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Afslutning i rådmandshaven 12. okt. Vet./Supervet  Nicolai Schubart (Formand) 07-09-2019 13-10-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Afslutning i rådmandshaven 5. oktober OM og GOM  Nicolai Schubart (Formand) 07-09-2019 06-10-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
10 60 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 0 - 3   Søren Andersen
21 121 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Gadstrup 3 - 0   Søren Haurholm Larsen
21 122 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Karlslunde 4 - 2   Søren Andersen
21 123 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Havdrup 3 - 0   John P Nielsen
21 124 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Hvalsø 7 - 0   Søren Sørensen
21 125 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 1 2 - 1   Claus Korsgaard
21 126 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Taastrup FC 3 - 8   Keld Nielsen
20 115 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 2 2 - 6   Søren Andersen
20 116 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  FC Fløng 0 - 4   Søren Haurholm Larsen
20 117 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Lejre 3 - 0   Leif Lagoni
20 118 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Ole Baltsen
20 119 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 1 3 - 4   John P Nielsen
20 120 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Vindinge 6 - 2   Jens Nikolaisen
19 109 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Kirke Såby 1 - 1   Søren Andersen
19 110 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup 6 - 1   Søren Haurholm Larsen
19 111 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Karlslunde 3 - 7   Aage Falkenberg
19 112 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Havdrup 7 - 0   Jens Nikolaisen
19 113 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Hvalsø 5 - 2   John Pedersen
19 114 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 5 - 1   Kelley Hune Jørgensen
18 103 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Taastrup FC 3 - 0   Rene Hochauer
18 104 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 4 - 3   Claus Korsgaard
18 105 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Fløng 0 - 1   Pauli Pedersen
18 106 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 3 - 0  
18 107 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
18 108 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 1 3 - 2   John P Nielsen
17 97 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge 2 - 1   Leif Lagoni
17 98 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Kirke Såby 1 - 4   Jens Nikolaisen
17 99 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 3 - 1   John Pedersen
17 100 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Karlslunde 4 - 0   Søren Andersen
17 101 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Havdrup 3 - 0  
17 102 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Hvalsø 2 - 3   Jørgen Nielsen
16 91 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM 1 1 - 2   Leif Lagoni
16 92 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Taastrup FC 3 - 3   Keld Nielsen
16 93 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 2 - 2   Leif Lagoni
16 94 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  FC Fløng 1 - 2   Søren Haurholm Larsen
16 95 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Lejre 4 - 2   John P Nielsen
16 96 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 4   John Pedersen
15 85 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 1 3 - 3   John Pedersen
15 86 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Vindinge 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
15 87 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Kirke Såby 0 - 1   Søren Andersen
15 88 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gadstrup 4 - 0   Jens Nikolaisen
15 89 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Karlslunde 1 - 3   Arne V. Larsen
15 90 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Havdrup 4 - 6   Kelley Hune Jørgensen
14 79 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Hvalsø 5 - 1   Ole Baltsen
14 80 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 1 3 - 0   Leif Lagoni
14 81 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC 3 - 0   Søren Haurholm Larsen
14 82 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 2 3 - 0   Keld Nielsen
14 83 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  FC Fløng 0 - 1   John P Nielsen
14 84 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Lejre 7 - 0   John Pedersen
13 73 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Fløng 0 - 0   Søren Andersen
13 74 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Himmelev 2 2 - 2   Claus Korsgaard
13 75 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 4 - 3   John P Nielsen
13 76 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 1 10 - 0   Pauli Pedersen
13 77 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Hvalsø 1 - 2   Arne V. Larsen
13 78 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Havdrup 1 - 5   Leif Lagoni
12 67 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Gadstrup 1 - 3   Paul Jørn Larsen
12 68 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Kirke Såby 6 - 3   Pauli Pedersen
12 69 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Vindinge 3 - 7   Ole Baltsen
12 70 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
12 71 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   John Pedersen
12 72 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 - 1   John P Nielsen
11 61 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 0 - 3   Leif Lagoni
11 62 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC 3 - 2   Arne V. Larsen
11 63 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 1 1 - 0   John P Nielsen
11 64 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Hvalsø 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
11 65 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Havdrup 1 - 3   Pauli Pedersen
11 66 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 4 - 4   Jens Nikolaisen
10 55 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Kirke Såby 2 - 0   Leif Lagoni
10 56 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Vindinge 3 - 0   Søren Andersen
10 57 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Himmelev 1 0 - 0   Aage Falkenberg
10 58 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
9 49 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Taastrup FC 3 - 2   Aage Falkenberg
9 50 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 1 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
9 52 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Havdrup 3 - 0   Keld Nielsen
9 53 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Karlslunde 2 - 2   Claus Korsgaard
9 54 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Gadstrup 3 - 3   John Pedersen
9 51 Ons. 29-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvalsø 6 - 2   Frank Fischer
8 43 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Vindinge 2 - 1   Frank Fischer
8 44 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Himmelev 1 3 - 1   Jens Nikolaisen
8 45 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 9   Arne V. Larsen
8 46 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  FC Lejre 6 - 3   Aage Falkenberg
8 47 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Fløng 1 - 0   Søren Haurholm Larsen
8 48 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 2 0 - 3   Søren Andersen
1 4 Ons. 22-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Vindinge 2 - 0   Keld Nielsen
7 37 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Roskilde KFUM 1 5 - 0   Keld Nielsen
7 38 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Hvalsø 3 - 0   John Pedersen
7 39 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 4 - 2   Søren Haurholm Larsen
7 40 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Karlslunde 3 - 1   Arne V. Larsen
7 41 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 2 - 1   Pauli Pedersen
7 42 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Kirke Såby 3 - 0   Kelley Hune Jørgensen
2 7 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  FC Lejre 3 - 0   Ole Baltsen
6 31 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 1 2 - 2   Leif Lagoni
6 32 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 5   Kelley Hune Jørgensen
6 33 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 3 - 2   Jørgen Nielsen
6 34 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 0 - 2   Søren Haurholm Larsen
6 35 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Himmelev 2 1 - 0   Pauli Pedersen
6 36 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Taastrup FC 1 - 1   Jens Nikolaisen
1 5 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 0 - 5   John P Nielsen
5 25 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Hvalsø 3 - 4   Leif Lagoni
5 26 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 3 - 0   Søren Haurholm Larsen
5 27 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 2 - 2   Søren Andersen
5 28 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 2   Frank Fischer
5 29 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Kirke Såby 6 - 2   Pauli Pedersen
5 30 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Vindinge 1 - 3   Keld Nielsen
4 19 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
4 20 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 3 - 1   Ole Baltsen
4 21 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 2 - 2   Leif Lagoni
4 22 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Himmelev 2 3 - 2   John Pedersen
4 23 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Taastrup FC 2 - 3   Jørgen Nielsen
4 24 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Roskilde KFUM 1 0 - 0   Frank Fischer
3 17 Ons. 17-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Vindinge 5 - 2   John Pedersen
1 3 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Kirke Såby 5 - 1   John Pedersen
3 13 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Havdrup 0 - 3   Søren Andersen
3 14 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Karlslunde 2 - 1   Frank Fischer
3 15 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 1 - 0   Keld Nielsen
3 16 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 2 - 0   Søren Haurholm Larsen
3 18 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 0 - 0   Arne V. Larsen
2 8 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 0 - 1   John P Nielsen
2 9 Tor. 04-04-2019 Kl. 20.30  Kirke Såby  Himmelev 2 0 - 2   Pauli Pedersen
2 10 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Taastrup FC 3 - 0   Jørgen Nielsen
2 11 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Roskilde KFUM 1 2 - 2   John Pedersen
2 12 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Hvalsø 0 - 3   Jens Nikolaisen
1 1 Tor. 28-03-2019 Kl. 20.15  Hvalsø  Karlslunde 1 - 3   Ole Baltsen
1 2 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Gadstrup 0 - 3   Arne V. Larsen
1 6 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 5   Søren Andersen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp