Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Super Veteran stilling
 
Plac. Hold Kampe Point Mål-
diff.
   I alt     Hjemme     Ude 
 V   U   T   Mål   V   U   T   V   U   T 
1
  Røde Stjerne/Svogerslev  
6 16 18   5 1 0 22-4   2 1 0   3 0 0
2
  FC Fløng  
7 14 3   4 2 1 12-9   2 1 1   2 1 0
3
  Himmelev 2  
6 12 9   4 0 2 13-4   3 0 0   1 0 2
4
  Himmelev 1  
6 11 7   3 2 1 13-6   2 0 1   1 2 0
5
  Karlslunde  
7 11 1   3 2 2 15-14   2 1 0   1 1 2
6
  Taastrup FC  
6 10 2   3 1 2 14-12   2 0 1   1 1 1
7
  Hvalsø  
6 10 0   3 1 2 9-9   1 1 1   2 0 1
8
  FC Lejre  
7 9 -4   3 0 4 16-20   3 0 1   0 0 3
9
  Gadstrup  
7 7 -2   2 1 4 11-13   1 1 1   1 0 3
10
  Vindinge  
5 6 -2   2 0 3 8-10   1 0 2   1 0 1
11
  Kirke Såby  
7 4 -13   1 1 5 8-21   1 1 1   0 0 4
12
  Havdrup  
6 3 -8   1 0 5 7-15   0 0 3   1 0 2
13
  Roskilde KFUM 1  
6 3 -11   0 3 3 3-14   0 1 2   0 2 1
Resultater Program
 
Kampdato Torsdag 16-05-2019 (nr. 7 af 26)  
Kampnr.  Dato   Kamp   Resultat 
37   Tor. 16-05-2019    Himmelev 2 - Roskilde KFUM 1  5 - 0
38   Tor. 16-05-2019    FC Fløng - Hvalsø  3 - 0
39   Tor. 16-05-2019    FC Lejre - Havdrup  4 - 2
40   Tor. 16-05-2019    Røde Stjerne/Svogerslev - Karlslunde  3 - 1
41   Tor. 16-05-2019    Himmelev 1 - Gadstrup  2 - 1
42   Tor. 16-05-2019    Vindinge - Kirke Såby  3 - 0
  Kampdato Torsdag 23-05-2019 (nr. 8 af 26)
Kampnr.  Dato   Kl.   Kamp 
43  Tor. 23-05-2019   19.00   Gadstrup - Vindinge 
44  Tor. 23-05-2019   19.00   Karlslunde - Himmelev 1 
45  Tor. 23-05-2019   19.00   Havdrup - Røde Stjerne/Svogerslev 
46  Tor. 23-05-2019   19.00   Hvalsø - FC Lejre 
47  Tor. 23-05-2019   19.30   Roskilde KFUM 1 - FC Fløng 
48  Tor. 23-05-2019   19.00   Taastrup FC - Himmelev 2