Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Afslutning i rådmandshaven 12. okt. Vet./Supervet  Nicolai Schubart (Formand) 07-09-2019 13-10-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Afslutning i rådmandshaven 5. oktober OM og GOM  Nicolai Schubart (Formand) 07-09-2019 06-10-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
22 127 Tor. 19-09-2019 20,00  Taastrup FC  FC Fløng  Limegrøn  blå/hvidstribet-sort  Ole Baltsen
22 128 Tor. 19-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Lejre  Blå/hvid  blå/blå  John P Nielsen
22 129 Tor. 19-09-2019 17.30  Hvalsø  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvid/blå  Rød  Aage Falkenberg
22 130 Tor. 19-09-2019 17.30  Havdrup  Himmelev 1  Gul / Blå  Grøn  Søren Haurholm Larsen
22 131 Tor. 19-09-2019 17.30  Karlslunde  Vindinge  Blå  Gul  Jens Nikolaisen
22 132 Tor. 19-09-2019 17.30  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød  Søren Andersen
23 133 Tor. 26-09-2019 17.30  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  John P Nielsen
23 134 Tor. 26-09-2019 17.30  Vindinge  Havdrup  Gul  Gul / Blå  Keld Nielsen
23 135 Tor. 26-09-2019 17.30  Himmelev 1  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  Jens Nikolaisen
23 136 Tor. 26-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 1  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
23 137 Tor. 26-09-2019 17.30  FC Lejre  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Aage Falkenberg
23 138 Tor. 26-09-2019 17.30  FC Fløng  Himmelev 2  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Ole Baltsen
24 139 Tor. 03-10-2019 17.30  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  Jørgen Nielsen
24 140 Tor. 03-10-2019 20.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Rød  John Pedersen
24 141 Tor. 03-10-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  John P Nielsen
24 142 Tor. 03-10-2019 17.30  Hvalsø  Vindinge  Hvid/blå  Gul  Pauli Pedersen
24 143 Tor. 03-10-2019 17.30  Havdrup  Kirke Såby  Gul / Blå  Rød  Leif Lagoni
24 144 Tor. 03-10-2019 17.30  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Ole Baltsen
25 145 Tor. 10-10-2019 17.30  Gadstrup  Havdrup  Lyseblå  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
25 146 Tor. 10-10-2019 17.30  Kirke Såby  Hvalsø  Rød  Hvid/blå  Søren Haurholm Larsen
25 147 Tor. 10-10-2019 17.30  Vindinge  Roskilde KFUM 1  Gul  Blå/hvid  John P Nielsen
25 148 Tor. 10-10-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Pauli Pedersen
25 149 Tor. 10-10-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2  Rød  Grøn  John Pedersen
25 150 Tor. 10-10-2019 17.30  FC Lejre  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  Leif Lagoni
26 151 Lør. 12-10-2019 11.15  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Kelley Hune Jørgensen
26 152 Lør. 12-10-2019 11.15  Himmelev 2  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Søren Andersen
26 153 Lør. 12-10-2019 11.15  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Søren Haurholm Larsen
26 154 Lør. 12-10-2019 11.15  Roskilde KFUM 1  Kirke Såby  Blå/hvid  Rød  Jens Nikolaisen
26 155 Lør. 12-10-2019 11.15  Hvalsø  Gadstrup  Hvid/blå  Lyseblå  John Pedersen
26 156 Lør. 12-10-2019 11.15  Havdrup  Karlslunde  Gul / Blå  Blå  Keld Nielsen
10 59 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Taastrup FC  FC Lejre  Limegrøn  blå/blå  Pauli Pedersen