Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
1 4 Ons. 22-05-2019 19.00  Himmelev 2  Vindinge  Grøn  Gul  Keld Nielsen
8 43 Tor. 23-05-2019 19.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Frank Fischer
8 44 Tor. 23-05-2019 19.00  Karlslunde  Himmelev 1  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
8 45 Tor. 23-05-2019 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev  Gul / Blå  Rød  Arne V. Larsen
8 46 Tor. 23-05-2019 19.00  Hvalsø  FC Lejre  Hvid/blå  blå/blå  Pauli Pedersen
8 47 Tor. 23-05-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Fløng  Blå/hvid  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
8 48 Tor. 23-05-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 2  Limegrøn  Grøn  Søren Andersen
9 51 Ons. 29-05-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvalsø  Rød  Hvid/blå  Frank Fischer
9 49 Man. 03-06-2019 19.00  FC Fløng  Taastrup FC  blå/hvidstribet-sort  Limegrøn  Aage Falkenberg
9 50 Man. 03-06-2019 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 1  blå/blå  Blå/hvid  Søren Haurholm Larsen
9 52 Man. 03-06-2019 19.00  Himmelev 1  Havdrup  Grøn  Gul / Blå  Keld Nielsen
9 53 Man. 03-06-2019 19.00  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Claus Korsgaard
9 54 Man. 03-06-2019 19.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød  Lyseblå  John Pedersen
10 55 Tor. 06-06-2019 19.00  Karlslunde  Kirke Såby  Blå  Rød  Leif Lagoni
10 56 Tor. 06-06-2019 19.00  Havdrup  Vindinge  Gul / Blå  Gul  Ole Baltsen
10 57 Tor. 06-06-2019 19.00  Hvalsø  Himmelev 1  Hvid/blå  Grøn  Aage Falkenberg
10 58 Tor. 06-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå/hvid  Rød  Keld Nielsen
10 59 Tor. 06-06-2019 19.00  Taastrup FC  FC Lejre  Limegrøn  blå/blå  Kelley Hune Jørgensen
10 60 Tor. 06-06-2019 19.00  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
11 61 Tor. 13-06-2019 19.00  FC Lejre  Himmelev 2  blå/blå  Grøn  Leif Lagoni
11 62 Tor. 13-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Arne V. Larsen
11 63 Tor. 13-06-2019 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 1  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
11 64 Tor. 13-06-2019 19.00  Vindinge  Hvalsø  Gul  Hvid/blå  Søren Haurholm Larsen
11 65 Tor. 13-06-2019 19.00  Kirke Såby  Havdrup  Rød  Gul / Blå  Pauli Pedersen
11 66 Tor. 13-06-2019 19.00  Gadstrup  Karlslunde  Lyseblå  Blå  Jens Nikolaisen
12 67 Tor. 20-06-2019 19.00  Havdrup  Gadstrup  Gul / Blå  Lyseblå  Paul Jørn Larsen
12 68 Tor. 20-06-2019 19.00  Hvalsø  Kirke Såby  Hvid/blå  Rød  Pauli Pedersen
12 69 Tor. 20-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Vindinge  Blå/hvid  Gul  Ole Baltsen
12 70 Tor. 20-06-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Søren Haurholm Larsen
12 71 Tor. 20-06-2019 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Rød  John Pedersen
12 72 Tor. 20-06-2019 19.00  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  John P Nielsen
13 73 Man. 24-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
13 74 Man. 24-06-2019 19.00  Himmelev 1  Himmelev 2  Grøn  Grøn  Claus Korsgaard
13 75 Man. 24-06-2019 19.00  Vindinge  Taastrup FC  Gul  Limegrøn  John P Nielsen
13 76 Man. 24-06-2019 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 1  Rød  Blå/hvid  Pauli Pedersen
13 77 Man. 24-06-2019 19.00  Gadstrup  Hvalsø  Lyseblå  Hvid/blå  Arne V. Larsen
13 78 Man. 24-06-2019 19.00  Karlslunde  Havdrup  Blå  Gul / Blå  Leif Lagoni
14 79 Tor. 27-06-2019 19.00  Karlslunde  Hvalsø  Blå  Hvid/blå  Arne V. Larsen
14 80 Tor. 27-06-2019 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 1  Lyseblå  Blå/hvid  Leif Lagoni
14 81 Tor. 27-06-2019 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Søren Haurholm Larsen
14 82 Tor. 27-06-2019 19.00  Vindinge  Himmelev 2  Gul  Grøn  Keld Nielsen
14 83 Tor. 27-06-2019 19.00  Himmelev 1  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
14 84 Tor. 27-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Lejre  Rød  blå/blå  John Pedersen
15 85 Tor. 08-08-2019 19.00  FC Lejre  Himmelev 1  blå/blå  Grøn  Aage Falkenberg
15 86 Tor. 08-08-2019 19.00  FC Fløng  Vindinge  blå/hvidstribet-sort  Gul  Søren Haurholm Larsen
15 87 Tor. 08-08-2019 19.00  Himmelev 2  Kirke Såby  Grøn  Rød  Søren Andersen
15 88 Tor. 08-08-2019 19.00  Taastrup FC  Gadstrup  Limegrøn  Lyseblå  Jens Nikolaisen
15 89 Tor. 08-08-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Karlslunde  Blå/hvid  Blå  Arne V. Larsen
15 90 Tor. 08-08-2019 19.00  Hvalsø  Havdrup  Hvid/blå  Gul / Blå  Paul Jørn Larsen
16 91 Tor. 15-08-2019 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM 1  Gul / Blå  Blå/hvid  Leif Lagoni
16 92 Tor. 15-08-2019 19.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Ole Baltsen
16 93 Tor. 15-08-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev 2  Lyseblå  Grøn  Søren Andersen
16 94 Tor. 15-08-2019 19.00  Kirke Såby  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
16 95 Tor. 15-08-2019 19.00  Vindinge  FC Lejre  Gul  blå/blå  John P Nielsen
16 96 Tor. 15-08-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Rød  John Pedersen
17 97 Tor. 22-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  Leif Lagoni
17 98 Tor. 22-08-2019 19.00  FC Lejre  Kirke Såby  blå/blå  Rød  Kelley Hune Jørgensen
17 99 Tor. 22-08-2019 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  John Pedersen
17 100 Tor. 22-08-2019 19.00  Himmelev 2  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
17 101 Tor. 22-08-2019 19.00  Taastrup FC  Havdrup  Limegrøn  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
17 102 Tor. 22-08-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Hvalsø  Blå/hvid  Hvid/blå  Frank Fischer
18 103 Man. 26-08-2019 19.00  Hvalsø  Taastrup FC  Hvid/blå  Limegrøn  Rene Hochauer
18 104 Man. 26-08-2019 19.00  Havdrup  Himmelev 2  Gul / Blå  Grøn  Claus Korsgaard
18 105 Man. 26-08-2019 19.00  Karlslunde  FC Fløng  Blå  blå/hvidstribet-sort  Arne V. Larsen
18 106 Man. 26-08-2019 19.00  Gadstrup  FC Lejre  Lyseblå  blå/blå  Frank Fischer
18 107 Man. 26-08-2019 19.00  Kirke Såby  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Rød  Søren Haurholm Larsen
18 108 Man. 26-08-2019 19.00  Vindinge  Himmelev 1  Gul  Grøn  John P Nielsen
19 109 Tor. 29-08-2019 19.00  Himmelev 1  Kirke Såby  Grøn  Rød  Søren Andersen
19 110 Tor. 29-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Søren Haurholm Larsen
19 111 Tor. 29-08-2019 19.00  FC Lejre  Karlslunde  blå/blå  Blå  Pauli Pedersen
19 112 Tor. 29-08-2019 19.00  FC Fløng  Havdrup  blå/hvidstribet-sort  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
19 113 Tor. 29-08-2019 19.00  Himmelev 2  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  John Pedersen
19 114 Tor. 29-08-2019 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1  Limegrøn  Blå/hvid  Kelley Hune Jørgensen
20 115 Tor. 05-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 2  Blå/hvid  Grøn  Søren Andersen
20 116 Tor. 05-09-2019 19.00  Hvalsø  FC Fløng  Hvid/blå  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
20 117 Tor. 05-09-2019 19.00  Havdrup  FC Lejre  Gul / Blå  blå/blå  Leif Lagoni
20 118 Tor. 05-09-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå  Rød  Ole Baltsen
20 119 Tor. 05-09-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev 1  Lyseblå  Grøn  Arne V. Larsen
20 120 Tor. 05-09-2019 19.00  Kirke Såby  Vindinge  Rød  Gul  Jens Nikolaisen
21 121 Tor. 12-09-2019 19.00  Vindinge  Gadstrup  Gul  Lyseblå  Søren Haurholm Larsen
21 122 Tor. 12-09-2019 19.00  Himmelev 1  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
21 123 Tor. 12-09-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Havdrup  Rød  Gul / Blå  Aage Falkenberg
21 124 Tor. 12-09-2019 19.00  FC Lejre  Hvalsø  blå/blå  Hvid/blå  Leif Lagoni
21 125 Tor. 12-09-2019 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 1  blå/hvidstribet-sort  Blå/hvid  Rene Hochauer
21 126 Tor. 12-09-2019 19.00  Himmelev 2  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Frank Fischer
22 127 Tor. 19-09-2019 17.30  Taastrup FC  FC Fløng  Limegrøn  blå/hvidstribet-sort  Ole Baltsen
22 128 Tor. 19-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Lejre  Blå/hvid  blå/blå  John P Nielsen
22 129 Tor. 19-09-2019 17.30  Hvalsø  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvid/blå  Rød  Aage Falkenberg
22 130 Tor. 19-09-2019 17.30  Havdrup  Himmelev 1  Gul / Blå  Grøn  Søren Haurholm Larsen
22 131 Tor. 19-09-2019 17.30  Karlslunde  Vindinge  Blå  Gul  Jens Nikolaisen
22 132 Tor. 19-09-2019 17.30  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød  Søren Andersen
23 133 Tor. 26-09-2019 17.30  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  John P Nielsen
23 134 Tor. 26-09-2019 17.30  Vindinge  Havdrup  Gul  Gul / Blå  Keld Nielsen
23 135 Tor. 26-09-2019 17.30  Himmelev 1  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  Jens Nikolaisen
23 136 Tor. 26-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 1  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
23 137 Tor. 26-09-2019 17.30  FC Lejre  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Søren Haurholm Larsen
23 138 Tor. 26-09-2019 17.30  FC Fløng  Himmelev 2  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Ole Baltsen
24 139 Tor. 03-10-2019 17.30  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  Jørgen Nielsen
24 140 Tor. 03-10-2019 17.30  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Rød  Jens Nikolaisen
24 141 Tor. 03-10-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Frank Fischer
24 142 Tor. 03-10-2019 17.30  Hvalsø  Vindinge  Hvid/blå  Gul  Pauli Pedersen
24 143 Tor. 03-10-2019 17.30  Havdrup  Kirke Såby  Gul / Blå  Rød  Leif Lagoni
24 144 Tor. 03-10-2019 17.30  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Ole Baltsen
25 145 Tor. 10-10-2019 17.30  Gadstrup  Havdrup  Lyseblå  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
25 146 Tor. 10-10-2019 17.30  Kirke Såby  Hvalsø  Rød  Hvid/blå  Søren Haurholm Larsen
25 147 Tor. 10-10-2019 17.30  Vindinge  Roskilde KFUM 1  Gul  Blå/hvid  John P Nielsen
25 148 Tor. 10-10-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Frank Fischer
25 149 Tor. 10-10-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2  Rød  Grøn  John Pedersen
25 150 Tor. 10-10-2019 17.30  FC Lejre  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  Leif Lagoni
26 151 Lør. 12-10-2019 11.15  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Kelley Hune Jørgensen
26 152 Lør. 12-10-2019 11.15  Himmelev 2  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Søren Andersen
26 153 Lør. 12-10-2019 11.15  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Søren Haurholm Larsen
26 154 Lør. 12-10-2019 11.15  Roskilde KFUM 1  Kirke Såby  Blå/hvid  Rød  Jens Nikolaisen
26 155 Lør. 12-10-2019 11.15  Hvalsø  Gadstrup  Hvid/blå  Lyseblå  
26 156 Lør. 12-10-2019 11.15  Havdrup  Karlslunde  Gul / Blå  Blå  Keld Nielsen