Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   Jeg har fået ny mail adresse som følger.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-08-2023 06-09-2024
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2024 I REOS  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 23-01-2024 01-03-2025
  Marker denne meddelelse som læst   Super Grand Old Master 2024  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 28-01-2024 01-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Erik Aggerholm ( Cigarren ) er død 86 år gammel  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 15-02-2024 01-06-2024
  Marker denne meddelelse som læst   SÅ ER TURNERINGSPROGRAM I REOS 2024 ÅBENT FOR ALLE  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 08-03-2024 21-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Spillesteder for VG forår og efterår  Allan Kristensen (Turneringsleder Old Master, Grand OM, Super GOM) 25-03-2024 01-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   FC Køge Nord udtræder af Veteran forår 2024  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 20-04-2024 01-12-2024
  Marker denne meddelelse som læst   FC Lejre trækker deres hold i Grand Old Master  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 27-04-2024 01-12-2024
  Marker denne meddelelse som læst   VM-sølv til REOS 65+ hold  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 18-05-2024 21-06-2024
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2024
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
6 27 Tor. 23-05-2024 19.00  Vindinge  FC Lejre  Gul  blå/blå  Johnny German
6 28 Tor. 23-05-2024 19.00  Himmelev 2  Svogerslev  Grøn  Rød  Lars Gerner
6 29 Tor. 23-05-2024 19.00  Såby fodbold  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Kelley Hune Jørgensen
6 30 Tor. 23-05-2024 19.00  VG  Røde Stjerne  Bordeaux, Hvid, Sort  Hvid  Aage Falkenberg
7 31 Tor. 30-05-2024 19:00  VG  Køge Nord FC  Bordeaux, Hvid, Sort    Bent Hansen
7 32 Tor. 30-05-2024 19.00  FC Lejre  Såby fodbold  blå/blå  Rød  Jørgen Nielsen
7 33 Tor. 30-05-2024 19.00  Vindinge  Himmelev 2  Gul  Grøn  Dan Petersen
7 34 Tor. 30-05-2024 19.00  Gørslev IF  Svogerslev  Rød  Rød  Johnny German
7 35 Tor. 30-05-2024 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng  Hvid  blå/hvidstribet-sort  Lars Gerner
8 36 Tor. 06-06-2024 19:00  Svogerslev  Køge Nord FC  Rød    John Pedersen
8 37 Tor. 06-06-2024 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre  Hvid  blå/blå  Ole Baltsen
8 38 Tor. 06-06-2024 19.00  Himmelev 2  VG  Grøn  Bordeaux, Hvid, Sort  Claus Korsgaard
8 39 Tor. 06-06-2024 19.00  Såby fodbold  Vindinge  Rød  Gul  Kelley Hune Jørgensen
8 40 Tor. 06-06-2024 19.00  FC Fløng  Gørslev IF  blå/hvidstribet-sort  Rød  Jørgen Nielsen
9 41 Ons. 12-06-2024 19:00  Køge Nord FC  Himmelev 2    Grøn  Bent Hansen
9 42 Tor. 13-06-2024 19.00  FC Lejre  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  Aage Falkenberg
9 43 Tor. 13-06-2024 19.00  Vindinge  Røde Stjerne  Gul  Hvid  
9 44 Tor. 13-06-2024 19.00  Såby fodbold  Svogerslev  Rød  Rød  Kelley Hune Jørgensen
9 45 Tor. 13-06-2024 19.00  VG  Gørslev IF  Bordeaux, Hvid, Sort  Rød  Ole Baltsen
10 46 Tor. 20-06-2024 19:00  FC Fløng  Køge Nord FC  blå/hvidstribet-sort    Bent Hansen
10 47 Tor. 20-06-2024 19.00  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  John Pedersen
10 48 Tor. 20-06-2024 19.00  Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  Niels Chr. Andersen
10 49 Tor. 20-06-2024 19.00  VG  Såby fodbold  Bordeaux, Hvid, Sort  Rød  Claus Korsgaard
10 50 Tor. 20-06-2024 19.00  Gørslev IF  Røde Stjerne  Rød  Hvid  
11 51 Tor. 15-08-2024 19:00  Røde Stjerne  Køge Nord FC  Hvid    
11 52 Tor. 15-08-2024 19.00  FC Lejre  Svogerslev  blå/blå  Rød  
11 53 Tor. 15-08-2024 19.00  Vindinge  VG  Gul  Bordeaux, Hvid, Sort  
11 54 Tor. 15-08-2024 19.00  Såby fodbold  Gørslev IF  Rød  Rød  
11 55 Tor. 15-08-2024 19.00  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  
12 56 Ons. 21-08-2024 19:00  Køge Nord FC  Såby fodbold    Rød  
12 57 Tor. 22-08-2024 19.00  VG  FC Lejre  Bordeaux, Hvid, Sort  blå/blå  
12 58 Tor. 22-08-2024 19.00  Gørslev IF  Vindinge  Rød  Gul  
12 59 Tor. 22-08-2024 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  
12 60 Tor. 22-08-2024 19.00  Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  
13 61 Tor. 29-08-2024 19:00  Vindinge  Køge Nord FC  Gul    
13 62 Tor. 29-08-2024 18.30  FC Lejre  Gørslev IF  blå/blå  Rød  
13 63 Tor. 29-08-2024 18.30  Såby fodbold  Himmelev 2  Rød  Grøn  
13 64 Tor. 29-08-2024 18.30  Røde Stjerne  Svogerslev  Hvid  Rød  
13 65 Tor. 29-08-2024 18.30  FC Fløng  VG  blå/hvidstribet-sort  Bordeaux, Hvid, Sort  
14 66 Ons. 04-09-2024 19:00  Køge Nord FC  FC Lejre    blå/blå  
14 67 Tor. 05-09-2024 18.30  Himmelev 2  Gørslev IF  Grøn  Rød  
14 68 Tor. 05-09-2024 18.30  Vindinge  FC Fløng  Gul  blå/hvidstribet-sort  
14 69 Tor. 05-09-2024 18.30  VG  Svogerslev  Bordeaux, Hvid, Sort  Rød  
14 70 Tor. 05-09-2024 18.30  Såby fodbold  Røde Stjerne  Rød  Hvid  
15 71 Tor. 12-09-2024 18.30  Gørslev IF  Køge Nord FC  Rød    
15 72 Tor. 12-09-2024 18.30  FC Lejre  Vindinge  blå/blå  Gul  
15 73 Tor. 12-09-2024 18.30  Svogerslev  Himmelev 2  Rød  Grøn  
15 74 Tor. 12-09-2024 18.30  FC Fløng  Såby fodbold  blå/hvidstribet-sort  Rød  
15 75 Tor. 12-09-2024 18.30  Røde Stjerne  VG  Hvid  Bordeaux, Hvid, Sort  
16 76 Ons. 18-09-2024 19.00  Køge Nord FC  VG    Bordeaux, Hvid, Sort  
16 77 Tor. 19-09-2024 18.00  Såby fodbold  FC Lejre  Rød  blå/blå  
16 78 Tor. 19-09-2024 18.00  Himmelev 2  Vindinge  Grøn  Gul  
16 79 Tor. 19-09-2024 18.00  Svogerslev  Gørslev IF  Rød  Rød  
16 80 Tor. 19-09-2024 18.00  FC Fløng  Røde Stjerne  blå/hvidstribet-sort  Hvid  
17 81 Ons. 25-09-2024 19.00  Køge Nord FC  Svogerslev    Rød  
17 82 Tor. 26-09-2024 17.30  FC Lejre  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  
17 83 Tor. 26-09-2024 17.30  VG  Himmelev 2  Bordeaux, Hvid, Sort  Grøn  
17 84 Tor. 26-09-2024 17.30  Vindinge  Såby fodbold  Gul  Rød  
17 85 Tor. 26-09-2024 17.30  Gørslev IF  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  
18 86 Lør. 12-10-2024 11.15  Himmelev 2  Køge Nord FC  Grøn    
18 87 Lør. 12-10-2024 11.00  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  
18 88 Lør. 12-10-2024 11.00  Røde Stjerne  Vindinge  Hvid  Gul  
18 89 Lør. 12-10-2024 11.00  Svogerslev  Såby fodbold  Rød  Rød  
18 90 Lør. 12-10-2024 11.00  Gørslev IF  VG  Rød  Bordeaux, Hvid, Sort