Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
9 60 Tir. 21-05-2019 19.00  FC Fløng  Kirke Såby  blå/hvidstribet-sort  Rød  John Pedersen
1 7 Tor. 23-05-2019 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Ole Baltsen
10 64 Tir. 28-05-2019 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne  Lyseblå  Hvid  Claus Korsgaard
10 65 Tir. 28-05-2019 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 2  Rød  Blå/hvid  Arne V. Larsen
10 66 Tir. 28-05-2019 19.00  Viby  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John Pedersen
10 67 Tir. 28-05-2019 19.00  Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  John P Nielsen
10 68 Tir. 28-05-2019 19.00  Himmelev  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Haurholm Larsen
10 69 Tir. 28-05-2019 19.00  FC Lejre 1  Tune  blå/blå  Gul trøje/ blå bukse  Paul Jørn Larsen
10 70 Tir. 28-05-2019 19.00  FC Lejre 2  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Pauli Pedersen
11 71 Tir. 04-06-2019 19.00  Karlslunde  FC Lejre 1  Blå  blå/blå  Jens Nikolaisen
11 72 Tir. 04-06-2019 19.00  Vindinge  Himmelev  Gul  Grøn  Ole Baltsen
11 73 Tir. 04-06-2019 19.00  FC Fløng  Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Søren Andersen
11 74 Tir. 04-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Viby  Blå/hvid  Grøn  Søren Haurholm Larsen
11 75 Tir. 04-06-2019 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby  Hvid  Rød  Keld Nielsen
11 76 Tir. 04-06-2019 19.00  FC Lejre 2  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  John Pedersen
11 77 Tir. 04-06-2019 19.00  Taastrup FC  Tune  Limegrøn  Gul trøje/ blå bukse  Pauli Pedersen
12 78 Tir. 11-06-2019 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 2  Rød  blå/blå  Pauli Pedersen
12 79 Tir. 11-06-2019 19.00  Viby  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Arne V. Larsen
12 80 Tir. 11-06-2019 19.00  Svogerslev  Roskilde KFUM 2  Rød  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
12 81 Tir. 11-06-2019 19.00  Himmelev  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Claus Korsgaard
12 82 Tir. 11-06-2019 19.00  FC Lejre 1  Vindinge  blå/blå  Gul  John P Nielsen
12 83 Tir. 11-06-2019 19.00  Tune  Karlslunde  Gul trøje/ blå bukse  Blå  Søren Haurholm Larsen
12 84 Tir. 11-06-2019 19.00  Gadstrup  Taastrup FC  Lyseblå  Limegrøn  Leif Lagoni
13 85 Tir. 18-06-2019 19.00  Vindinge  Tune  Gul  Gul trøje/ blå bukse  Keld Nielsen
13 86 Tir. 18-06-2019 19.00  FC Fløng  FC Lejre 1  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  Kelley Hune Jørgensen
13 87 Tir. 18-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Himmelev  Blå/hvid  Grøn  Søren Haurholm Larsen
13 88 Tir. 18-06-2019 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev  Hvid  Rød  Søren Andersen
13 89 Tir. 18-06-2019 19.00  FC Lejre 2  Viby  blå/blå  Grøn  John Pedersen
13 90 Tir. 18-06-2019 19.00  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød  Leif Lagoni
13 91 Tir. 18-06-2019 19.00  Taastrup FC  Karlslunde  Limegrøn  Blå  Jens Nikolaisen
14 92 Tor. 20-06-2019 19.00  Gadstrup  Viby  Lyseblå  Grøn  Arne V. Larsen
14 93 Tor. 20-06-2019 19.00  Svogerslev  FC Lejre 2  Rød  blå/blå  Claus Korsgaard
14 94 Tor. 20-06-2019 19.00  Himmelev  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Aage Falkenberg
14 95 Tor. 20-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 1  Blå/hvid  blå/blå  Frank Fischer
14 96 Tor. 20-06-2019 19.00  FC Fløng  Tune  blå/hvidstribet-sort  Gul trøje/ blå bukse  Jens Nikolaisen
14 97 Tor. 20-06-2019 19.00  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Keld Nielsen
14 98 Tor. 20-06-2019 19.00  Taastrup FC  Kirke Såby  Limegrøn  Rød  Søren Andersen
15 99 Tir. 25-06-2019 19.00  Karlslunde  FC Fløng  Blå  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
15 100 Tir. 25-06-2019 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2  Gul trøje/ blå bukse  Blå/hvid  John Pedersen
15 101 Tir. 25-06-2019 19.00  FC Lejre 1  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  John P Nielsen
15 102 Tir. 25-06-2019 19.00  Himmelev  FC Lejre 2  Grøn  blå/blå  Jens Nikolaisen
15 103 Tir. 25-06-2019 19.00  Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Aage Falkenberg
15 104 Tir. 25-06-2019 19.00  Kirke Såby  Viby  Rød  Grøn  Frank Fischer
15 105 Tir. 25-06-2019 19.00  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Søren Haurholm Larsen
16 106 Tir. 06-08-2019 19.00  Kirke Såby  Svogerslev  Rød  Rød  Kelley Hune Jørgensen
16 107 Tir. 06-08-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev  Lyseblå  Grøn  Frank Fischer
16 108 Tir. 06-08-2019 19.00  FC Lejre 2  FC Lejre 1  blå/blå  blå/blå  John P Nielsen
16 109 Tir. 06-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Tune  Hvid  Gul trøje/ blå bukse  Ole Baltsen
16 110 Tir. 06-08-2019 19.30  Karlslunde  Roskilde KFUM 2  Blå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
16 111 Tir. 06-08-2019 19.00  FC Fløng  Vindinge  blå/hvidstribet-sort  Gul  Jens Nikolaisen
16 112 Tir. 06-08-2019 19.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Keld Nielsen
17 113 Tir. 13-08-2019 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 2  Gul  Blå/hvid  Claus Reib
17 114 Tir. 13-08-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne  Blå  Hvid  Frank Fischer
17 115 Tir. 13-08-2019 19.00  Tune  FC Lejre 2  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Jens Nikolaisen
17 116 Tir. 13-08-2019 19.00  FC Lejre 1  Gadstrup  blå/blå  Lyseblå  Ole Baltsen
17 117 Tir. 13-08-2019 19.00  Himmelev  Kirke Såby  Grøn  Rød  Keld Nielsen
17 118 Tir. 13-08-2019 19.00  Svogerslev  Viby  Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
17 119 Tir. 13-08-2019 19.00  Taastrup FC  FC Fløng  Limegrøn  blå/hvidstribet-sort  Leif Lagoni
18 120 Tir. 20-08-2019 19.00  Viby  Himmelev  Grøn  Grøn  Arne V. Larsen
18 121 Tir. 20-08-2019 19.00  Kirke Såby  FC Lejre 1  Rød  blå/blå  Claus Reib
18 122 Tir. 20-08-2019 19.00  Gadstrup  Tune  Lyseblå  Gul trøje/ blå bukse  Jens Nikolaisen
18 123 Tir. 20-08-2019 19.00  FC Lejre 2  Karlslunde  blå/blå  Blå  Leif Lagoni
18 124 Tir. 20-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Vindinge  Hvid  Gul  Søren Haurholm Larsen
18 125 Tir. 20-08-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Fløng  Blå/hvid  blå/hvidstribet-sort  Kelley Hune Jørgensen
18 126 Tir. 20-08-2019 19.00  Svogerslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Aage Falkenberg
19 127 Tir. 27-08-2019 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne  blå/hvidstribet-sort  Hvid  Keld Nielsen
19 128 Tir. 27-08-2019 19.00  Vindinge  FC Lejre 2  Gul  blå/blå  John P Nielsen
19 129 Tir. 27-08-2019 19.00  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Kelley Hune Jørgensen
19 130 Tir. 27-08-2019 19.00  Tune  Kirke Såby  Gul trøje/ blå bukse  Rød  Ole Baltsen
19 131 Tir. 27-08-2019 19.00  FC Lejre 1  Viby  blå/blå  Grøn  Leif Lagoni
19 132 Tir. 27-08-2019 19.00  Himmelev  Svogerslev  Grøn  Rød  Arne V. Larsen
19 133 Tir. 27-08-2019 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 2  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
20 134 Tir. 03-09-2019 19.00  Svogerslev  FC Lejre 1  Rød  blå/blå  Frank Fischer
20 135 Tir. 03-09-2019 19.00  Viby  Tune  Grøn  Gul trøje/ blå bukse  Claus Korsgaard
20 136 Tir. 03-09-2019 19.00  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  Søren Haurholm Larsen
20 137 Tir. 03-09-2019 19.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Kelley Hune Jørgensen
20 138 Tir. 03-09-2019 19.00  FC Lejre 2  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  John Pedersen
20 139 Tir. 03-09-2019 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 2  Hvid  Blå/hvid  John P Nielsen
20 140 Tir. 03-09-2019 19.00  Himmelev  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Keld Nielsen
21 141 Tir. 10-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 2  Blå/hvid  blå/blå  Kelley Hune Jørgensen
21 142 Tir. 10-09-2019 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  Claus Korsgaard
21 143 Tir. 10-09-2019 19.00  Vindinge  Kirke Såby  Gul  Rød  Frank Fischer
21 144 Tir. 10-09-2019 19.00  Karlslunde  Viby  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
21 145 Tir. 10-09-2019 19.00  Tune  Svogerslev  Gul trøje/ blå bukse  Rød  John P Nielsen
21 146 Tir. 10-09-2019 19.00  FC Lejre 1  Himmelev  blå/blå  Grøn  Søren Haurholm Larsen
21 147 Tir. 10-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne  Limegrøn  Hvid  Arne V. Larsen
22 148 Tir. 17-09-2019 17.30  Himmelev  Tune  Grøn  Gul trøje/ blå bukse  Arne V. Larsen
22 149 Tir. 17-09-2019 17.30  Svogerslev  Karlslunde  Rød  Blå  Claus Korsgaard
22 150 Tir. 17-09-2019 17.30  Viby  Vindinge  Grøn  Gul  John P Nielsen
22 151 Tir. 17-09-2019 17.30  Kirke Såby  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  John Pedersen
22 152 Tir. 17-09-2019 17.30  Gadstrup  Roskilde KFUM 2  Lyseblå  Blå/hvid  Aage Falkenberg
22 153 Tir. 17-09-2019 17.30  FC Lejre 2  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  Leif Lagoni
22 154 Tir. 17-09-2019 17.30  FC Lejre 1  Taastrup FC  blå/blå  Limegrøn  Pauli Pedersen
23 155 Tir. 24-09-2019 17.30  Røde Stjerne  Gadstrup  Hvid  Lyseblå  Arne V. Larsen
23 156 Tir. 24-09-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Kirke Såby  Blå/hvid  Rød  Claus Reib
23 157 Tir. 24-09-2019 17.30  FC Fløng  Viby  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Frank Fischer
23 158 Tir. 24-09-2019 17.30  Vindinge  Svogerslev  Gul  Rød  John P Nielsen
23 159 Tir. 24-09-2019 17.30  Karlslunde  Himmelev  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
23 160 Tir. 24-09-2019 17.30  Tune  FC Lejre 1  Gul trøje/ blå bukse  blå/blå  Leif Lagoni
23 161 Tir. 24-09-2019 17.30  Taastrup FC  FC Lejre 2  Limegrøn  blå/blå  Keld Nielsen
24 162 Tir. 01-10-2019 17.30  FC Lejre 1  Karlslunde  blå/blå  Blå  Arne V. Larsen
24 163 Tir. 01-10-2019 17.30  Himmelev  Vindinge  Grøn  Gul  Claus Korsgaard
24 164 Tir. 01-10-2019 17.30  Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Claus Reib
24 165 Tir. 01-10-2019 17.30  Viby  Roskilde KFUM 2  Grøn  Blå/hvid  Frank Fischer
24 166 Tir. 01-10-2019 17.30  Kirke Såby  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Jens Nikolaisen
24 167 Tir. 01-10-2019 17.30  Gadstrup  FC Lejre 2  Lyseblå  blå/blå  John P Nielsen
24 168 Tir. 01-10-2019 17.30  Tune  Taastrup FC  Gul trøje/ blå bukse  Limegrøn  John Pedersen
9 57 Tor. 03-10-2019 19.00  Tune  Himmelev  Gul trøje/ blå bukse  Grøn  Jens Nikolaisen
25 169 Tir. 08-10-2019 17.30  FC Lejre 2  Kirke Såby  blå/blå  Rød  Arne V. Larsen
25 170 Tir. 08-10-2019 17.30  Røde Stjerne  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
25 171 Tir. 08-10-2019 19.30  Roskilde KFUM 2  Svogerslev  Blå/hvid  Rød  Jens Nikolaisen
25 172 Tir. 08-10-2019 17.30  FC Fløng  Himmelev  blå/hvidstribet-sort  Grøn  John P Nielsen
25 173 Tir. 08-10-2019 17.30  Vindinge  FC Lejre 1  Gul  blå/blå  Keld Nielsen
25 174 Tir. 08-10-2019 17.30  Karlslunde  Tune  Blå  Gul trøje/ blå bukse  John Pedersen
25 175 Tir. 08-10-2019 17.30  Taastrup FC  Gadstrup  Limegrøn  Lyseblå  Leif Lagoni
26 176 Lør. 12-10-2019 10.00  Tune  Vindinge  Gul trøje/ blå bukse  Gul  Pauli Pedersen
26 177 Lør. 12-10-2019 10.00  FC Lejre 1  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  Jens Nikolaisen
26 178 Lør. 12-10-2019 10.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
26 179 Lør. 12-10-2019 10.00  Svogerslev  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Keld Nielsen
26 180 Lør. 12-10-2019 10.00  Viby  FC Lejre 2  Grøn  blå/blå  Aage Falkenberg
26 181 Lør. 12-10-2019 10.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød  Lyseblå  
26 182 Lør. 12-10-2019 10.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Leif Lagoni
4 28 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  FC Fløng  Taastrup FC  blå/hvidstribet-sort  Limegrøn  Pauli Pedersen