Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Roskilde KFUMs hjemmekampe i efteråret spilles kl  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-06-2020 01-11-2020
  Marker denne meddelelse som læst   31/8: Ejby Old star har trukket holdet  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 01-09-2020 01-11-2020
  Marker denne meddelelse som læst   AFLYSNING af fælles afslutninger  Martin Lindberg Eriksen (Formand) 05-10-2020 30-11-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
18 87 Lør. 24-10-2020 Kl. 11.15  Borup  Solrød 3 - 0   Søren Andersen
18 88 Lør. 24-10-2020 Kl. 11.15  RB 1906  FC Lejre 3 - 3  
18 89 Ons. 14-10-2020 Kl. 17.15  Havdrup  Himmelev 0 - 3   Pauli Pedersen
17 81 Ons. 07-10-2020 Kl. 17.30  Albertslund  RB 1906 2 - 1   John Pedersen
17 82 Ons. 07-10-2020 Kl. 17.30  Himmelev 2  Borup 0 - 3  
17 83 Ons. 07-10-2020 Kl. 17.30  FC Lejre  Himmelev 5 - 8   Arne V. Larsen
17 84 Ons. 07-10-2020 Kl. 17.30  Solrød  Havdrup 2 - 2  
17 85 Ons. 07-10-2020 Kl. 17.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne 2 - 1   Pauli Pedersen
16 76 Ons. 30-09-2020 Kl. 17.30  Himmelev  Albertslund 3 - 2  
16 77 Ons. 30-09-2020 Kl. 17.30  Borup  FC Lejre 6 - 1   Arne V. Larsen
16 78 Ons. 30-09-2020 Kl. 17.30  Havdrup  Roskilde KFUM 0 - 3   Paul Jørn Larsen
16 79 Ons. 30-09-2020 Kl. 17.30  Solrød  Himmelev 2 5 - 2  
16 80 Ons. 30-09-2020 Kl. 17.30  Røde Stjerne  RB 1906 3 - 1   Jørgen Bent Hansen
15 71 Ons. 23-09-2020 Kl. 18.00  Albertslund  FC Lejre 1 - 5  
15 72 Ons. 23-09-2020 Kl. 18.00  Havdrup  Borup 0 - 7   Jørgen Bent Hansen
15 73 Ons. 23-09-2020 Kl. 18.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 2   Pauli Pedersen
15 74 Ons. 23-09-2020 Kl. 18.00  RB 1906  Himmelev 2 3 - 0  
15 75 Ons. 23-09-2020 Kl. 18.00  Roskilde KFUM  Solrød 5 - 4   John Pedersen
14 66 Ons. 16-09-2020 Kl. 18.00  Solrød  Albertslund 1 - 1  
14 67 Ons. 16-09-2020 Kl. 18.00  Borup  Roskilde KFUM 4 - 8   John Pedersen
14 68 Ons. 16-09-2020 Kl. 18.00  FC Lejre  Røde Stjerne 1 - 6   Jørgen Bent Hansen
14 69 Ons. 16-09-2020 Kl. 18.00  Himmelev 2  Havdrup 1 - 4  
14 70 Ons. 16-09-2020 Kl. 18.00  Himmelev  RB 1906 5 - 4  
13 61 Ons. 09-09-2020 Kl. 18.30  Albertslund  Roskilde KFUM 1 - 3   John Pedersen
13 62 Ons. 09-09-2020 Kl. 18.30  FC Lejre  Solrød 6 - 1   Arne V. Larsen
13 63 Ons. 09-09-2020 Kl. 18.30  Himmelev  Borup 1 - 3  
13 64 Ons. 09-09-2020 Kl. 18.30  RB 1906  Havdrup 2 - 3  
13 65 Ons. 09-09-2020 Kl. 18.30  Røde Stjerne  Himmelev 2 8 - 1   Jørgen Bent Hansen
12 56 Ons. 02-09-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Albertslund 1 - 1  
12 57 Ons. 02-09-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  FC Lejre 5 - 3  
12 58 Ons. 02-09-2020 Kl. 19.00  Solrød  Himmelev 1 - 5  
12 59 Ons. 02-09-2020 Kl. 19.00  Borup  RB 1906 5 - 1   Jørgen Bent Hansen
12 60 Ons. 02-09-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne 0 - 2   Pauli Pedersen
11 51 Ons. 26-08-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Havdrup 3 - 0   Jørgen Bent Hansen
11 52 Ons. 26-08-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 5 - 0  
11 53 Ons. 26-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2 - 6  
11 54 Ons. 26-08-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Solrød 2 - 2  
11 55 Ons. 26-08-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Borup 6 - 3   Arne V. Larsen
10 46 Ons. 19-08-2020 Kl. 19.00  Borup  Albertslund 0 - 4  
10 47 Ons. 19-08-2020 Kl. 19.00  Havdrup  FC Lejre 2 - 2   John Pedersen
10 48 Ons. 19-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Himmelev 1 - 3  
10 49 Ons. 19-08-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  RB 1906 7 - 1   Pauli Pedersen
10 50 Ons. 19-08-2020 Kl. 19.00  Solrød  Røde Stjerne 4 - 12  
9 41 Ons. 17-06-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Røde Stjerne 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
9 42 Ons. 17-06-2020 Kl. 19.00  Solrød  Borup 0 - 0  
9 43 Ons. 17-06-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  RB 1906 0 - 0   John P Nielsen
9 44 Ons. 17-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Havdrup 0 - 0  
9 45 Ons. 17-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Roskilde KFUM 0 - 0  
8 36 Ons. 10-06-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Albertslund 0 - 0  
8 37 Ons. 10-06-2020 Kl. 19.00  Borup  Himmelev 2 0 - 0   Frank Fischer
8 38 Ons. 10-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 0 - 0  
8 39 Ons. 10-06-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Solrød 0 - 0   Paul Jørn Larsen
8 40 Ons. 10-06-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 0 - 0   Arne V. Larsen
7 31 Ons. 03-06-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 0 - 0   John Pedersen
7 32 Ons. 03-06-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Borup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
7 33 Ons. 03-06-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Havdrup 0 - 0   Pauli Pedersen
7 34 Ons. 03-06-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Solrød 0 - 0  
7 35 Ons. 03-06-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Røde Stjerne 0 - 0  
6 26 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Albertslund 0 - 0   Paul Jørn Larsen
6 27 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Borup  Havdrup 0 - 0   John Pedersen
6 28 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Røde Stjerne 0 - 0  
6 29 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  RB 1906 0 - 0  
6 30 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Solrød  Roskilde KFUM 0 - 0  
5 21 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Solrød 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
5 22 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Borup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
5 23 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 0 - 0   Arne V. Larsen
5 24 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 0 - 0   Pauli Pedersen
5 25 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Himmelev 0 - 0  
4 16 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Albertslund 0 - 0   Paul Jørn Larsen
4 17 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Solrød  FC Lejre 0 - 0  
4 18 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Borup  Himmelev 0 - 0   John Pedersen
4 19 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Havdrup  RB 1906 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
4 20 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne 0 - 0  
3 11 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 2 0 - 0   Arne V. Larsen
3 12 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 0 - 0   John Pedersen
3 13 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Solrød 0 - 0  
3 14 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Borup 0 - 0  
3 15 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Havdrup 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
2 6 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Albertslund 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
2 7 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 0 - 0  
2 8 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Himmelev 0 - 0   John Pedersen
2 9 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Solrød  RB 1906 0 - 0  
2 10 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Borup  Røde Stjerne 0 - 0   Paul Jørn Larsen
1 1 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Borup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
1 2 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
1 3 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Himmelev 2 0 - 0  
1 4 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Roskilde KFUM 0 - 0  
1 5 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Solrød 0 - 0   Pauli Pedersen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp