Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   REOS UPDATE 7/5-2020 -Kamprelateret fodbold i REOS  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 09-05-2020 09-06-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
6 26 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Albertslund 0 - 0   Paul Jørn Larsen
6 27 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Borup  Havdrup 0 - 0   John Pedersen
6 28 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Røde Stjerne 0 - 0  
6 29 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  RB 1906 0 - 0  
6 30 Ons. 27-05-2020 Kl. 19.00  Solrød  Roskilde KFUM 0 - 0  
5 21 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Solrød 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
5 22 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Borup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
5 23 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 0 - 0   Arne V. Larsen
5 24 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 0 - 0   Pauli Pedersen
5 25 Ons. 20-05-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Himmelev 0 - 0  
4 16 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Albertslund 0 - 0   Paul Jørn Larsen
4 17 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Solrød  FC Lejre 0 - 0  
4 18 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Borup  Himmelev 0 - 0   John Pedersen
4 19 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Havdrup  RB 1906 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
4 20 Ons. 13-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne 0 - 0  
3 11 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 2 0 - 0   Arne V. Larsen
3 12 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 0 - 0   John Pedersen
3 13 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Solrød 0 - 0  
3 14 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Borup 0 - 0  
3 15 Ons. 06-05-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Havdrup 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
2 6 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Havdrup  Albertslund 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
2 7 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 0 - 0  
2 8 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Himmelev 0 - 0   John Pedersen
2 9 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Solrød  RB 1906 0 - 0  
2 10 Ons. 29-04-2020 Kl. 19.00  Borup  Røde Stjerne 0 - 0   Paul Jørn Larsen
1 1 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  Albertslund  Borup 0 - 0   Paul Jørn Larsen
1 2 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 0 - 0   Jørgen Bent Hansen
1 3 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  Himmelev  Himmelev 2 0 - 0  
1 4 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  RB 1906  Roskilde KFUM 0 - 0  
1 5 Ons. 22-04-2020 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Solrød 0 - 0   Pauli Pedersen