Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
4 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Albertslund 6 - 0   Arne V. Larsen
6 31 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Tune 0 - 4   Jørgen Bent Hansen
6 32 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Borup 3 - 0   John Pedersen
6 33 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Røde Stjerne 2 - 5  
6 34 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Solrød  Roskilde KFUM 0 - 3  
6 35 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Albertslund  RB 1906 0 - 3   Pauli Pedersen
6 36 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Himmelev 1 - 5  
5 25 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Solrød 1 - 1  
5 26 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Borup  Albertslund 4 - 0   Erik Aggerholm
5 27 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 2 9 - 5   Jørgen Bent Hansen
5 28 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  FC Lejre 7 - 1   Pauli Pedersen
5 29 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  RB 1906  Havdrup 3 - 0  
5 30 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Hvalsø 6 - 1  
4 19 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Tune 4 - 2  
4 20 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Borup 0 - 6   Erik Aggerholm
4 22 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 3 - 5   Pauli Pedersen
4 23 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Solrød  RB 1906 3 - 5  
4 24 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 3 - 4  
3 13 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 2 - 8  
3 14 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Borup  Solrød 0 - 3   Paul Jørn Larsen
3 15 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 2 2 - 0  
3 16 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Himmelev 10 - 2   Søren Andersen
3 17 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  RB 1906  FC Lejre 2 - 1  
3 18 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Hvalsø 1 - 3   Erik Aggerholm
2 7 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  RB 1906  Tune 7 - 1   Pauli Pedersen
2 8 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne 1 - 7   Erik Aggerholm
2 10 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Borup  Roskilde KFUM 1 - 14   Keld Nielsen
2 11 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 2 - 6   Søren Andersen
2 12 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 2 - 4  
1 1 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Borup  Tune 1 - 8  
1 2 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Albertslund 6 - 1   Erik Aggerholm
1 4 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  RB 1906 4 - 1   Pauli Pedersen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp