Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 22 Man. 27-05-2019 19.00  Vindinge  Himmelev 1  Gul  Grøn  John P Nielsen
8 23 Man. 27-05-2019 19.00  Gørslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  John Pedersen
8 24 Man. 27-05-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  Arne V. Larsen
9 25 Man. 03-06-2019 19.00  Taastrup FC  Vindinge  Limegrøn  Gul  Ole Baltsen
9 26 Man. 03-06-2019 19.30  Roskilde KFUM  Gørslev  Blå/hvid  Rød  Søren Andersen
9 27 Man. 03-06-2019 19.00  Viby  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Arne V. Larsen
1 1 Tir. 11-06-2019 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Ole Baltsen
10 28 Man. 17-06-2019 19.00  Gørslev  Himmelev 1  Rød  Grøn  Paul Jørn Larsen
10 29 Man. 17-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC  Hvid  Limegrøn  Jørgen Bent Hansen
10 30 Man. 17-06-2019 19.00  Vindinge  Viby  Gul  Grøn  John P Nielsen
11 31 Man. 24-06-2019 19.30  Roskilde KFUM  Vindinge  Blå/hvid  Gul  Keld Nielsen
11 32 Man. 24-06-2019 19.00  Viby  Gørslev  Grøn  Rød  Ole Baltsen
11 33 Man. 24-06-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Søren Haurholm Larsen
12 34 Man. 05-08-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Jens Nikolaisen
12 35 Man. 05-08-2019 19.00  Viby  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John Pedersen
12 36 Man. 05-08-2019 19.00  Gørslev  Vindinge  Rød  Gul  Søren Andersen
13 37 Man. 12-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  Claus Korsgaard
13 38 Man. 12-08-2019 19.00  Himmelev 1  Viby  Grøn  Grøn  Frank Fischer
13 39 Man. 12-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gørslev  Hvid  Rød  Erik Aggerholm
14 40 Man. 19-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Keld Nielsen
14 41 Man. 19-08-2019 19.00  Taastrup FC  Viby  Limegrøn  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
14 42 Man. 19-08-2019 19.00  Vindinge  Røde Stjerne/Svogerslev  Gul  Hvid  Leif Lagoni
15 85 Man. 26-08-2019 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Ole Baltsen
15 86 Man. 26-08-2019 19.00  Taastrup FC  Gørslev  Limegrøn  Rød  John Pedersen
15 87 Man. 26-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå/hvid  Hvid  Keld Nielsen
16 88 Man. 02-09-2019 19.00  Vindinge  Taastrup FC  Gul  Limegrøn  Kelley Hune Jørgensen
16 89 Man. 02-09-2019 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
16 90 Man. 02-09-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
17 91 Man. 09-09-2019 19.00  Himmelev 1  Gørslev  Grøn  Rød  Keld Nielsen
17 92 Man. 09-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Hvid  Kelley Hune Jørgensen
17 93 Man. 09-09-2019 19.00  Viby  Vindinge  Grøn  Gul  Søren Andersen
18 94 Man. 16-09-2019 17.30  Vindinge  Roskilde KFUM  Gul  Blå/hvid  Keld Nielsen
18 95 Man. 16-09-2019 17.30  Gørslev  Viby  Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
18 96 Man. 16-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Jens Nikolaisen
19 97 Man. 23-09-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen
19 98 Man. 23-09-2019 19.30  Roskilde KFUM  Viby  Blå/hvid  Grøn  Frank Fischer
19 99 Man. 23-09-2019 17.30  Vindinge  Gørslev  Gul  Rød  Jens Nikolaisen
20 100 Man. 30-09-2019 17.30  Taastrup FC  Roskilde KFUM  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
20 101 Man. 30-09-2019 17.30  Viby  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Frank Fischer
20 102 Man. 30-09-2019 17.30  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Hvid  Søren Andersen
21 103 Lør. 05-10-2019 10.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
21 104 Lør. 05-10-2019 10.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen
21 105 Lør. 05-10-2019 10.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge  Hvid  Gul  Søren Andersen