Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
11 33 Tor. 01-08-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Søren Haurholm Larsen
12 34 Man. 05-08-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Jens Nikolaisen
12 35 Man. 05-08-2019 19.00  Viby  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John Pedersen
13 37 Man. 12-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  Claus Korsgaard
13 38 Man. 12-08-2019 19.00  Himmelev 1  Viby  Grøn  Grøn  Frank Fischer
13 39 Man. 12-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gørslev  Hvid  Rød  Erik Aggerholm
14 40 Man. 19-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Keld Nielsen
14 41 Man. 19-08-2019 19.00  Taastrup FC  Viby  Limegrøn  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
15 86 Man. 26-08-2019 19.00  Taastrup FC  Gørslev  Limegrøn  Rød  John Pedersen
15 87 Man. 26-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå/hvid  Hvid  Keld Nielsen
16 89 Man. 02-09-2019 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
16 90 Man. 02-09-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
17 91 Man. 09-09-2019 19.00  Himmelev 1  Gørslev  Grøn  Rød  Keld Nielsen
17 92 Man. 09-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Hvid  Kelley Hune Jørgensen
18 95 Man. 16-09-2019 17.30  Gørslev  Viby  Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
18 96 Man. 16-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Jens Nikolaisen
19 97 Man. 23-09-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen
19 98 Man. 23-09-2019 19.30  Roskilde KFUM  Viby  Blå/hvid  Grøn  Frank Fischer
20 100 Man. 30-09-2019 17.30  Taastrup FC  Roskilde KFUM  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
20 101 Man. 30-09-2019 17.30  Viby  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Frank Fischer
20 102 Man. 30-09-2019 17.30  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Hvid  Søren Andersen
21 103 Lør. 05-10-2019 10.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
21 104 Lør. 05-10-2019 10.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen