Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Afslutning i rådmandshaven 12. okt. Vet./Supervet  Nicolai Schubart (Formand) 07-09-2019 13-10-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Afslutning i rådmandshaven 5. oktober OM og GOM  Nicolai Schubart (Formand) 07-09-2019 06-10-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Old Star, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
18 89 Tir. 01-10-2019 Kl. 00.00  Kirke Hyllinge  Hvalsø 0 - 0  
18 90 Tir. 01-10-2019 Kl. 00.00  Havdrup  Himmelev 0 - 3  
17 83 Tor. 19-09-2019 Kl. 17.30  Tune  Hvalsø 3 - 0  
17 85 Tor. 19-09-2019 Kl. 17.30  Havdrup  FC Lejre 0 - 3  
16 76 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Røde Stjerne 0 - 3  
16 78 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Kirke Hyllinge  Havdrup 3 - 0  
15 73 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Hvalsø 3 - 0  
15 75 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Borup 0 - 3  
14 67 Tor. 29-08-2019 Kl. 20.00  RB 1906  Havdrup 3 - 0  
14 70 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Viby 0 - 3  
13 61 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Havdrup 3 - 0  
13 63 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  RB 1906 0 - 3   Claus Korsgaard
12 57 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Tune 0 - 3  
12 58 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Borup  Hvalsø 3 - 0  
11 53 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Havdrup 0 - 3  
10 50 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Borup  FC Lejre 4 - 1  
10 46 Tor. 20-06-2019 Kl. 20.00  RB 1906  Røde Stjerne 3 - 0  
10 48 Tor. 20-06-2019 Kl. 20.30  Hvalsø  Himmelev 0 - 3   Søren Sørensen
10 49 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Viby 0 - 3  
6 27 Lør. 15-06-2019 Kl. 16.00  Kirke Hyllinge  RB 1906 1 - 4   Aage Falkenberg
9 41 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 3 - 2   Henrik Them Christensen
9 42 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Borup  RB 1906 0 - 4   Aage Falkenberg
9 43 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Viby 1 - 0   Marc Lagoni
9 44 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Kirke Hyllinge 0 - 3   Niels Chr. Andersen
9 45 Ons. 12-06-2019 Kl. 19.30  Himmelev  Havdrup 3 - 0  
8 36 Man. 10-06-2019 Kl. 18.00  Viby  Røde Stjerne 4 - 2   Ole Baltsen
8 38 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Tune 0 - 3   Rene Hochauer
8 40 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 3 - 0  
5 25 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Hvalsø 3 - 0   Dan Petersen
7 31 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Hvalsø 3 - 0   Aage Falkenberg
7 32 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Tune  RB 1906 2 - 3   Søren Sørensen
7 33 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Kirke Hyllinge 0 - 3  
7 35 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Viby  FC Lejre 0 - 2   Rene Hochauer
7 34 Ons. 22-05-2019 Kl. 19.30  Himmelev  Borup 1 - 2   Kelley Hune Jørgensen
6 26 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 4 - 3   Henrik Them Christensen
6 28 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  FC Lejre 0 - 3   Dan Petersen
6 30 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Borup  Havdrup 3 - 0  
6 29 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.30  Himmelev  Viby 3 - 0   Ole Baltsen
5 21 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Borup 5 - 4   Ole Baltsen
5 22 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  RB 1906 0 - 3  
5 23 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Tune 0 - 3   Claus Reib
5 24 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Hyllinge  Himmelev 1 - 3   Aage Falkenberg
4 16 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne 0 - 3  
4 17 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Borup  Tune 1 - 3   Ole Baltsen
4 18 Tor. 02-05-2019 Kl. 20,00  RB 1906  Hvalsø 4 - 0   Henrik Them Christensen
4 19 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Hyllinge  Viby 2 - 1   Kelley Hune Jørgensen
4 20 Tor. 02-05-2019 Kl. 20.30  Himmelev  FC Lejre 0 - 0   Marc Lagoni
3 11 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 1 - 3   Aage Falkenberg
3 12 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Havdrup 3 - 0  
3 13 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Borup 0 - 6   Henrik Them Christensen
3 14 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Viby  RB 1906 0 - 3   Kelley Hune Jørgensen
3 15 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Kirke Hyllinge 4 - 1   Søren Sørensen
2 6 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Hyllinge  Røde Stjerne 3 - 4   Marc Lagoni
2 7 Tor. 11-04-2019 Kl. 20.30  Himmelev  Tune 1 - 4   Henrik Them Christensen
2 8 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Hvalsø 0 - 3  
2 9 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Borup  Viby 2 - 0   Kelley Hune Jørgensen
2 10 Tor. 11-04-2019 Kl. 20.00  RB 1906  FC Lejre 2 - 0   Dan Petersen
1 1 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  RB 1906 3 - 0   Dan Petersen
1 2 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Kirke Hyllinge 4 - 1   Rene Hochauer
1 3 Tor. 04-04-2019 Kl. 22.45  Himmelev  Hvalsø 10 - 0   Aage Falkenberg
1 4 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Havdrup 3 - 0  
1 5 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre  Borup 5 - 0   Kelley Hune Jørgensen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp