Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 30-11-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Forslag stillet til GF 2019  Nicolai Schubart (Formand) 11-11-2019 22-11-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampresultater for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
3 8 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 0   Arne V. Larsen
20 58 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  FC Lejre  Havdrup 1 - 2   Leif Lagoni
20 59 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  Gadstrup  FC Fløng 5 - 2   Søren Haurholm Larsen
20 60 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  Dåstrup  Himmelev 2 8 - 1   Keld Nielsen
19 55 Man. 30-09-2019 Kl. 17.30  Havdrup  Dåstrup 8 - 4   Paul Jørn Larsen
19 56 Man. 30-09-2019 Kl. 17.30  Himmelev 2  Gadstrup 6 - 4   Claus Korsgaard
19 57 Man. 30-09-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  FC Lejre 3 - 2   Leif Lagoni
18 52 Man. 23-09-2019 Kl. 17.30  Himmelev 2  Havdrup 2 - 7   John P Nielsen
18 53 Man. 23-09-2019 Kl. 17.30  Gadstrup  FC Lejre 1 - 6   Leif Lagoni
18 54 Man. 23-09-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  Dåstrup 3 - 0   Pauli Pedersen
17 49 Man. 16-09-2019 Kl. 17.30  Havdrup  FC Fløng 1 - 7   Leif Lagoni
17 50 Man. 16-09-2019 Kl. 17.30  Dåstrup  Gadstrup 4 - 4   Pauli Pedersen
17 51 Man. 16-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 3 - 1   Søren Haurholm Larsen
16 46 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Havdrup 3 - 7   Søren Haurholm Larsen
16 47 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 10   Jørgen Bent Hansen
16 48 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Dåstrup 5 - 0   Søren Sørensen
15 43 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Lejre 6 - 7   Ole Baltsen
15 44 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 4 - 2   Jens Nikolaisen
15 45 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Dåstrup 4 - 3   Arne V. Larsen
14 40 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  Havdrup 0 - 3   Søren Andersen
14 41 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 5 - 3   Leif Lagoni
14 42 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
13 37 Man. 19-08-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 9 - 1   Jens Nikolaisen
13 38 Man. 19-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 5   John Pedersen
13 39 Man. 19-08-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Fløng 0 - 3  
12 34 Man. 12-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Havdrup 2 - 3   Søren Andersen
12 35 Man. 12-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Dåstrup 2 - 2   Jens Nikolaisen
12 36 Man. 12-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 0 - 4   Søren Haurholm Larsen
11 31 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Gadstrup 5 - 2   Jens Nikolaisen
11 32 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 3   Paul Jørn Larsen
11 33 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Lejre 1 - 2   Kelley Hune Jørgensen
10 28 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 5 - 1   Leif Lagoni
10 29 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 6 - 1   Frank Fischer
10 30 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  Himmelev 2 1 - 1   Arne V. Larsen
9 25 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Dåstrup 6 - 1   Paul Jørn Larsen
9 26 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 4 - 0   Kelley Hune Jørgensen
9 27 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 - 8   Pauli Pedersen
8 22 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 3 - 6   Jørgen Bent Hansen
8 23 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 0 - 0   Ole Baltsen
8 24 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Dåstrup 4 - 4   Paul Jørn Larsen
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
7 20 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  Gadstrup 3 - 3   Paul Jørn Larsen
7 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 8 - 0   Erik Aggerholm
6 18 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Dåstrup 4 - 0  
6 16 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Gadstrup 7 - 4   Frank Fischer
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 2   Søren Andersen
5 13 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Lejre 0 - 8   Erik Aggerholm
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 3 - 1   Søren Andersen
5 15 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Dåstrup 2 - 3   Søren Haurholm Larsen
4 10 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  Havdrup 0 - 3   Søren Haurholm Larsen
4 11 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 8 - 1   Pauli Pedersen
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
3 7 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 7 - 2   Claus Korsgaard
3 9 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Fløng 2 - 2   Erik Aggerholm
2 4 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Havdrup 1 - 5   John Pedersen
2 5 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Dåstrup 6 - 0   Søren Haurholm Larsen
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 4 - 0   Søren Andersen
1 1 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Havdrup 1 - 4   John Pedersen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 4   Pauli Pedersen
1 3 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Lejre 3 - 4   Keld Nielsen
Røde kampresultater er kampe, der er vundet uden kamp