Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
 
Tilmelding til Sommerturneringen 2020
 
Følgende hold ER tilmeldt
Old Star Veteran Super Veteran Old Master Grand Old Master 5-mands
  Borup   FC Fløng   Ejby   Dåstrup   Albertslund
  Himmelev   FC Lejre 2   FC Fløng   FC Fløng   Borup
  RB 1906   FC Lejre 1   FC Lejre   FC Lejre   FC Lejre
  Røde Stjerne   Himmelev   Gadstrup   Gadstrup   Havdrup
  Tune   Karlslunde   Havdrup   Gørslev   Himmelev
  VG Fodbold   Kirke Hyllinge   Himmelev 1   Havdrup   Himmelev 2
  Vindinge   Kirke Såby   Himmelev 2   Himmelev 1   RB 1906
    Roskilde KFUM   Hvalsø   Himmelev 2   Roskilde KFUM
    Røde Stjerne   Karlslunde   Roskilde KFUM   Røde Stjerne
    Svogerslev   Kirke Såby   Svogerslev   Solrød
    Tune   Røde Stjerne   Taastrup FC   Tune
    VG Fodbold   Svogerslev   Viby  
    Vindinge   Viby   Vindinge  
      Vindinge    
 7 hold tilmeldt  13 hold tilmeldt  14 hold tilmeldt  13 hold tilmeldt  11 hold tilmeldt
 
Følgende hold er IKKE tilmeldt
Old Star Veteran Super Veteran Old Master Grand Old Master 5-mands
  FC Lejre   Gadstrup   Roskilde KFUM 1     Hvalsø
  Havdrup   Taastrup FC   Taastrup FC    
  Hvalsø   Viby      
  Kirke Hyllinge        
  Viby        
 
Følgende klubber er IKKE repræsenteret i de enkelte rækker
Old Star Veteran Super Veteran Old Master Grand Old Master 5-mands
  Albertslund IF   Albertslund IF   Albertslund IF   Albertslund IF   Dåstrup
  Dåstrup   Borup   Borup   Borup   Ejby
  Ejby   Dåstrup   Dåstrup   Ejby   Ferslev
  Ferslev   Ejby   Ferslev   Ferslev   Fløng
  Fløng   Ferslev   GOM Løsgængere   GOM Løsgængere   Gadstrup
  Gadstrup   GOM Løsgængere   Greve   Greve   GOM Løsgængere
  GOM Løsgængere   Greve   Gundsølille SGIF   Gundsølille SGIF   Greve
  Greve   Gundsølille SGIF   Gørslev IF   Hvalsø   Gundsølille SGIF
  Gundsølille SGIF   Gørslev IF   Kirke Hyllinge   Karlslunde   Gørslev IF
  Gørslev IF   Havdrup   Mosede BK   Kirke Hyllinge   Karlslunde
  Karlslunde   Hvalsø   RB 1906   Kirke Såby   Kirke Hyllinge
  Kirke Såby   Mosede BK   Røde Stjerne   Mosede BK   Kirke Såby
  Mosede BK   RB 1906   Solrød   RB 1906   Mosede BK
  Roskilde KFUM   Røde Stjerne   Tune   Røde Stjerne   Røde Stjerne
  Røde Stjerne   Solrød   VG Fodbold   Solrød   Svogerslev
  Solrød   Vor Frue   Vor Frue   Svogerslev   Taastrup FC
  Svogerslev   Ølstykke   Ølstykke   Tune   VG Fodbold
  Taastrup FC       VG Fodbold   Viby
  Vor Frue       Vor Frue   Vindinge
  Ølstykke       Ølstykke   Vor Frue
          Ølstykke