Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   Jeg har fået ny mail adresse som følger.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 24-08-2023 06-09-2024
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2024 I REOS  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 23-01-2024 01-03-2025
  Marker denne meddelelse som læst   Super Grand Old Master 2024  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 28-01-2024 01-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Erik Aggerholm ( Cigarren ) er død 86 år gammel  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 15-02-2024 01-06-2024
  Marker denne meddelelse som læst   SÅ ER TURNERINGSPROGRAM I REOS 2024 ÅBENT FOR ALLE  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 08-03-2024 21-11-2024
  Marker denne meddelelse som læst   Spillesteder for VG forår og efterår  Allan Kristensen (Turneringsleder Old Master, Grand OM, Super GOM) 25-03-2024 01-11-2024
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kampe i Sommerturneringen 2024 der skal dømmes af John Pedersen
 
Række Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Spillested
Grand Old Master 5-mands Ons. 17-04-2024 19.00  Albertslund  Tåstrup FC   Albertslund stadion, Skallerne 14, 2620 Albertslund  (link til Google Maps)
Super Veteran Tor. 18-04-2024 19.00  Svogerslev  FC Lejre   Svogerslev Idrætspark, Tværengen 21  (link til Google Maps)
Old Master Man. 22-04-2024 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev   Darup Idrætsanlæg, Darupvej 50, 4000 Roskilde  (link til Google Maps)
Grand Old Master 5-mands Ons. 24-04-2024 19.00  Tåstrup FC  FC Lejre   Tåstrup, Sydskellet 11, 2630 Tåstrup  (link til Google Maps)
Old Master Man. 29-04-2024 19.00  Svogerslev  Munkholm   Svogerslev Idrætspark, Tværengen 23, 4000 Roskilde  (link til Google Maps)
Old Master Man. 06-05-2024 19.00  Karlslunde  Roskilde KFUM   Karlslunde Stadion, Kongens Enge 42, 2690 Karlslunde  (link til Google Maps)
Grand Old Master 5-mands Ons. 08-05-2024 19.00  Tåstrup FC  Roskilde KFUM   Tåstrup, Sydskellet 11, 2630 Tåstrup  (link til Google Maps)
Old Master Man. 13-05-2024 19.00  FC Lejre  Køge Boldklub   Osted Idrætsanlæg, Engtoften 26, 4320 Lejre  (link til Google Maps)
Grand Old Master 5-mands Ons. 15-05-2024 19.00  Himmelev  Borup   Himmelev Idrætspark, Herregårdsvej 46, Himmelev, 4000 Roskilde  (link til Google Maps)
Old Master Tir. 21-05-2024 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM   Havdrup Hallen, Skolevej 62, 4626 Havdrup  (link til Google Maps)
Old Master Man. 27-05-2024 19.00  FC Lejre  Karlslunde   Osted Idrætsanlæg, Engtoften 26, 4320 Lejre  (link til Google Maps)
Grand Old Master 5-mands Ons. 29-05-2024 19.00  Albertslund  Himmelev   Albertslund stadion, Skallerne 14, 2620 Albertslund  (link til Google Maps)
Old Master Man. 17-06-2024 19.00  Havdrup  Himmelev 1   Havdrup Hallen, Skolevej 62, 4626 Havdrup  (link til Google Maps)
Grand Old Master 5-mands Ons. 19-06-2024 19.00  Tåstrup FC  Røde Stjerne 2   Tåstrup, Sydskellet 11, 2630 Tåstrup  (link til Google Maps)
Grand Old Master 5-mands Ons. 14-08-2024 19.00  Tåstrup FC  Albertslund   Tåstrup, Sydskellet 11, 2630 Tåstrup  (link til Google Maps)

  Mail kampoversigt 1 til dommer
  Mail kampoversigt 2 til dommer