Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Så starter sæsonen 2020  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 12-03-2020 23-04-2020
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Al fodbold er udsat til 13/4 jvf DBU/Sjælland  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2020 01-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Gørslev resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 3 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Havdrup  Gørslev 0 - 0   Arne V. Larsen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Sæson Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
1 2 10 Man. 06-04-2020 18.30  Gadstrup  Gørslev  Lyseblå  Rød  Søren Andersen
1 3 14 Man. 20-04-2020 19.00  Gørslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
1 4 23 Man. 27-04-2020 19.00  Vindinge  Gørslev  Gul  Rød  Søren Haurholm Larsen
1 5 25 Man. 04-05-2020 19.00  Gørslev  Dåstrup  Rød  Orange  Søren Andersen
1 6 36 Man. 11-05-2020 19.00  FC Lejre  Gørslev  blå/blå  Rød  Søren Andersen
1 8 48 Man. 25-05-2020 19.00  Gørslev  Himmelev 1  Rød  Grøn  Keld Nielsen
1 9 49 Man. 08-06-2020 19.00  Roskilde KFUM  Gørslev  Blå/hvid  Rød  Dan Petersen
1 10 59 Man. 15-06-2020 19.00  Gørslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Kelley Hune Jørgensen
1 11 62 Man. 22-06-2020 19.00  Viby  Gørslev  Grøn  Rød  John P Nielsen
1 12 70 Man. 29-06-2020 19.00  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Hvid  Søren Andersen
1 13 75 Ons. 01-07-2020 19.00  Himmelev 2  Gørslev  Grøn  Rød  Aage Falkenberg