Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Gørslev resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
6 18 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Pauli Pedersen
5 15 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Gørslev 2 - 1   Keld Nielsen
4 11 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Viby 1 - 2   John P Nielsen
3 7 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gørslev 4 - 3   Jens Nikolaisen
2 5 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM 5 - 7   Frank Fischer
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gørslev 3 - 1   Jens Nikolaisen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 23 Man. 27-05-2019 19.00  Gørslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  John Pedersen
9 26 Man. 03-06-2019 19.30  Roskilde KFUM  Gørslev  Blå/hvid  Rød  Søren Andersen
10 28 Man. 17-06-2019 19.00  Gørslev  Himmelev 1  Rød  Grøn  Paul Jørn Larsen
11 32 Man. 24-06-2019 19.00  Viby  Gørslev  Grøn  Rød  Ole Baltsen
12 36 Man. 05-08-2019 19.00  Gørslev  Vindinge  Rød  Gul  Søren Andersen
13 39 Man. 12-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gørslev  Hvid  Rød  Erik Aggerholm
15 86 Man. 26-08-2019 19.00  Taastrup FC  Gørslev  Limegrøn  Rød  John Pedersen
16 89 Man. 02-09-2019 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
17 91 Man. 09-09-2019 19.00  Himmelev 1  Gørslev  Grøn  Rød  Keld Nielsen
18 95 Man. 16-09-2019 17.30  Gørslev  Viby  Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
19 99 Man. 23-09-2019 17.30  Vindinge  Gørslev  Gul  Rød  Jens Nikolaisen
20 102 Man. 30-09-2019 17.30  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Hvid  Søren Andersen