Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Roskilde KFUM resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
21 103 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 3 - 3   John P Nielsen
20 100 Man. 30-09-2019 Kl. 20.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 2 - 9   Kelley Hune Jørgensen
18 94 Man. 16-09-2019 Kl. 17.30  Vindinge  Roskilde KFUM 0 - 3   Keld Nielsen
19 98 Man. 09-09-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Viby 2 - 4   Pauli Pedersen
16 89 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM 2 - 4   Søren Andersen
15 87 Man. 26-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 3 - 0   Keld Nielsen
14 40 Man. 19-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Himmelev 1 5 - 1   Keld Nielsen
13 37 Man. 12-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC 4 - 1   Jørgen Nielsen
12 35 Man. 05-08-2019 Kl. 19.00  Viby  Roskilde KFUM 3 - 3   John Pedersen
11 31 Man. 24-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Vindinge 3 - 0   Keld Nielsen
9 26 Man. 03-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Gørslev 3 - 2   Søren Andersen
8 24 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 5 - 4   Arne V. Larsen
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 0 - 4   Pauli Pedersen
6 16 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 - 5   Kelley Hune Jørgensen
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Viby 6 - 2   Claus Korsgaard
4 10 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 1 - 7   Jens Nikolaisen
2 5 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM 5 - 7   Frank Fischer
1 3 Man. 01-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 5   John P Nielsen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe