Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Roskilde KFUM resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
18 94 Man. 16-09-2019 Kl. 17.30  Vindinge  Roskilde KFUM 0 - 3   Keld Nielsen
11 31 Man. 24-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Vindinge 3 - 0   Keld Nielsen
9 26 Man. 03-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Gørslev 3 - 2   Søren Andersen
8 24 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 5 - 4   Arne V. Larsen
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 0 - 4   Pauli Pedersen
6 16 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 - 5   Kelley Hune Jørgensen
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Viby 6 - 2   Claus Korsgaard
4 10 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 1 - 7   Jens Nikolaisen
2 5 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM 5 - 7   Frank Fischer
1 3 Man. 01-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 5   John P Nielsen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
12 35 Man. 05-08-2019 19.00  Viby  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John Pedersen
13 37 Man. 12-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  Claus Korsgaard
14 40 Man. 19-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Keld Nielsen
15 87 Man. 26-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå/hvid  Hvid  Keld Nielsen
16 89 Man. 02-09-2019 19.00  Gørslev  Roskilde KFUM  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
19 98 Man. 23-09-2019 19.30  Roskilde KFUM  Viby  Blå/hvid  Grøn  Frank Fischer
20 100 Man. 30-09-2019 17.30  Taastrup FC  Roskilde KFUM  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
21 103 Lør. 05-10-2019 10.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen