Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Himmelev 1 resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 0 - 4   Pauli Pedersen
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Himmelev 1 1 - 6   Arne V. Larsen
5 13 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Taastrup FC 1 - 1   Arne V. Larsen
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 3 - 3   Arne V. Larsen
3 7 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gørslev 4 - 3   Jens Nikolaisen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 22 Man. 27-05-2019 19.00  Vindinge  Himmelev 1  Gul  Grøn  John P Nielsen
1 1 Tir. 11-06-2019 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Ole Baltsen
10 28 Man. 17-06-2019 19.00  Gørslev  Himmelev 1  Rød  Grøn  Paul Jørn Larsen
11 33 Man. 24-06-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Søren Haurholm Larsen
12 34 Man. 05-08-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Jens Nikolaisen
13 38 Man. 12-08-2019 19.00  Himmelev 1  Viby  Grøn  Grøn  Frank Fischer
14 40 Man. 19-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Keld Nielsen
15 85 Man. 26-08-2019 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Ole Baltsen
17 91 Man. 09-09-2019 19.00  Himmelev 1  Gørslev  Grøn  Rød  Keld Nielsen
18 96 Man. 16-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Jens Nikolaisen
19 97 Man. 23-09-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen
20 101 Man. 30-09-2019 17.30  Viby  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Frank Fischer
21 103 Lør. 05-10-2019 10.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen