Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Gadstrup resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 41 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 2 - 1   Pauli Pedersen
6 32 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 5   Kelley Hune Jørgensen
5 28 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 2   Frank Fischer
4 21 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 2 - 2   Leif Lagoni
3 15 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 1 - 0   Keld Nielsen
2 10 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Taastrup FC 3 - 0   Jørgen Nielsen
1 2 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Gadstrup 0 - 3   Arne V. Larsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 43 Tor. 23-05-2019 19.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Frank Fischer
9 54 Man. 03-06-2019 19.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød  Lyseblå  John Pedersen
11 66 Tor. 13-06-2019 19.00  Gadstrup  Karlslunde  Lyseblå  Blå  Jens Nikolaisen
12 67 Tor. 20-06-2019 19.00  Havdrup  Gadstrup  Gul / Blå  Lyseblå  Paul Jørn Larsen
13 77 Man. 24-06-2019 19.00  Gadstrup  Hvalsø  Lyseblå  Hvid/blå  Arne V. Larsen
14 80 Tor. 27-06-2019 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 1  Lyseblå  Blå/hvid  Leif Lagoni
15 88 Tor. 08-08-2019 19.00  Taastrup FC  Gadstrup  Limegrøn  Lyseblå  Jens Nikolaisen
16 93 Tor. 15-08-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev 2  Lyseblå  Grøn  Søren Andersen
17 99 Tor. 22-08-2019 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  John Pedersen
18 106 Man. 26-08-2019 19.00  Gadstrup  FC Lejre  Lyseblå  blå/blå  Frank Fischer
19 110 Tor. 29-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Søren Haurholm Larsen
20 119 Tor. 05-09-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev 1  Lyseblå  Grøn  Arne V. Larsen
21 121 Tor. 12-09-2019 19.00  Vindinge  Gadstrup  Gul  Lyseblå  Søren Haurholm Larsen
22 132 Tor. 19-09-2019 17.30  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød  Søren Andersen
24 144 Tor. 03-10-2019 17.30  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Ole Baltsen
25 145 Tor. 10-10-2019 17.30  Gadstrup  Havdrup  Lyseblå  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
26 155 Lør. 12-10-2019 11.15  Hvalsø  Gadstrup  Hvid/blå  Lyseblå