Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne/Svogerslev resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
26 151 Lør. 12-10-2019 Kl. 11.15  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 2   Kelley Hune Jørgensen
25 149 Tor. 10-10-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2 4 - 1   John Pedersen
24 140 Tor. 03-10-2019 Kl. 20.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev 3 - 2   John Pedersen
23 136 Tor. 26-09-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 1 5 - 2   Søren Andersen
22 129 Tor. 19-09-2019 Kl. 17.30  Hvalsø  Røde Stjerne/Svogerslev 2 - 1   Aage Falkenberg
21 123 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Havdrup 3 - 0   John P Nielsen
20 118 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Ole Baltsen
19 110 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup 6 - 1   Søren Haurholm Larsen
18 107 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
17 97 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge 2 - 1   Leif Lagoni
16 96 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 4   John Pedersen
14 84 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Lejre 7 - 0   John Pedersen
13 73 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Fløng 0 - 0   Søren Andersen
12 71 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   John Pedersen
11 62 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC 3 - 2   Arne V. Larsen
10 58 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
9 51 Ons. 29-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvalsø 6 - 2   Frank Fischer
8 45 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 9   Arne V. Larsen
7 40 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Karlslunde 3 - 1   Arne V. Larsen
6 32 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 5   Kelley Hune Jørgensen
5 29 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Kirke Såby 6 - 2   Pauli Pedersen
4 19 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
3 18 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 0 - 0   Arne V. Larsen
1 6 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 5   Søren Andersen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe