Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne/Svogerslev resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 40 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Karlslunde 3 - 1   Arne V. Larsen
6 32 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 5   Kelley Hune Jørgensen
5 29 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Kirke Såby 6 - 2   Pauli Pedersen
4 19 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
3 18 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 0 - 0   Arne V. Larsen
1 6 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 5   Søren Andersen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 45 Tor. 23-05-2019 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev  Gul / Blå  Rød  Arne V. Larsen
9 51 Ons. 29-05-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvalsø  Rød  Hvid/blå  Frank Fischer
10 58 Tor. 06-06-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå/hvid  Rød  Keld Nielsen
11 62 Tor. 13-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC  Rød  Limegrøn  Arne V. Larsen
12 71 Tor. 20-06-2019 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Rød  John Pedersen
13 73 Man. 24-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
14 84 Tor. 27-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Lejre  Rød  blå/blå  John Pedersen
16 96 Tor. 15-08-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Rød  John Pedersen
17 97 Tor. 22-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  Leif Lagoni
18 107 Man. 26-08-2019 19.00  Kirke Såby  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Rød  Søren Haurholm Larsen
19 110 Tor. 29-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Søren Haurholm Larsen
20 118 Tor. 05-09-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå  Rød  Ole Baltsen
21 123 Tor. 12-09-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Havdrup  Rød  Gul / Blå  Aage Falkenberg
22 129 Tor. 19-09-2019 17.30  Hvalsø  Røde Stjerne/Svogerslev  Hvid/blå  Rød  Aage Falkenberg
23 136 Tor. 26-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 1  Rød  Blå/hvid  Søren Andersen
24 140 Tor. 03-10-2019 17.30  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Rød  Jens Nikolaisen
25 149 Tor. 10-10-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2  Rød  Grøn  John Pedersen
26 151 Lør. 12-10-2019 11.15  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Kelley Hune Jørgensen