Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Karlslunde resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 40 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Karlslunde 3 - 1   Arne V. Larsen
6 33 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 3 - 2   Jørgen Nielsen
5 27 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 2 - 2   Søren Andersen
4 22 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Himmelev 2 3 - 2   John Pedersen
3 14 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Karlslunde 2 - 1   Frank Fischer
2 11 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Roskilde KFUM 1 2 - 2   John Pedersen
1 1 Tor. 28-03-2019 Kl. 20.15  Hvalsø  Karlslunde 1 - 3   Ole Baltsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 44 Tor. 23-05-2019 19.00  Karlslunde  Himmelev 1  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
9 53 Man. 03-06-2019 19.00  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Claus Korsgaard
10 55 Tor. 06-06-2019 19.00  Karlslunde  Kirke Såby  Blå  Rød  Leif Lagoni
11 66 Tor. 13-06-2019 19.00  Gadstrup  Karlslunde  Lyseblå  Blå  Jens Nikolaisen
13 78 Man. 24-06-2019 19.00  Karlslunde  Havdrup  Blå  Gul / Blå  Leif Lagoni
14 79 Tor. 27-06-2019 19.00  Karlslunde  Hvalsø  Blå  Hvid/blå  Arne V. Larsen
15 89 Tor. 08-08-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Karlslunde  Blå/hvid  Blå  Arne V. Larsen
16 92 Tor. 15-08-2019 19.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Ole Baltsen
17 100 Tor. 22-08-2019 19.00  Himmelev 2  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
18 105 Man. 26-08-2019 19.00  Karlslunde  FC Fløng  Blå  blå/hvidstribet-sort  Arne V. Larsen
19 111 Tor. 29-08-2019 19.00  FC Lejre  Karlslunde  blå/blå  Blå  Pauli Pedersen
20 118 Tor. 05-09-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå  Rød  Ole Baltsen
21 122 Tor. 12-09-2019 19.00  Himmelev 1  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
22 131 Tor. 19-09-2019 17.30  Karlslunde  Vindinge  Blå  Gul  Jens Nikolaisen
23 133 Tor. 26-09-2019 17.30  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  John P Nielsen
24 144 Tor. 03-10-2019 17.30  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Ole Baltsen
26 156 Lør. 12-10-2019 11.15  Havdrup  Karlslunde  Gul / Blå  Blå  Keld Nielsen