Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Så starter sæsonen 2020  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 12-03-2020 23-04-2020
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Al fodbold er udsat til 13/4 jvf DBU/Sjælland  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2020 01-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Kirke Såby resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 5 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Karlslunde  Kirke Såby 0 - 0   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
2 8 Tor. 16-04-2020 19.00  Kirke Såby  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Søren Haurholm Larsen
3 20 Tor. 23-04-2020 19.00  Svogerslev  Kirke Såby  Rød  Rød  Arne V. Larsen
4 28 Tor. 30-04-2020 19.00  Kirke Såby  Vindinge  Rød  Gul  Kelley Hune Jørgensen
5 34 Tor. 07-05-2020 19.00  Kirke Såby  Hvalsø  Rød  Hvid/blå  Søren Haurholm Larsen
6 36 Tor. 14-05-2020 19.00  Himmelev 1  Kirke Såby  Grøn  Rød  Claus Korsgaard
7 47 Tor. 28-05-2020 19.00  Kirke Såby  Gadstrup  Rød  Lyseblå  Jørgen Nielsen
8 51 Tor. 04-06-2020 19.00  FC Fløng  Kirke Såby  blå/hvidstribet-sort  Rød  Søren Haurholm Larsen
9 60 Tor. 11-06-2020 19.00  Kirke Såby  Viby  Rød  Grøn  Arne V. Larsen
10 66 Tor. 18-06-2020 19.00  Ejby  Kirke Såby  ??  Rød  Ole Baltsen
11 73 Tor. 25-06-2020 19.00  Kirke Såby  FC Lejre  Rød  blå/blå  Aage Falkenberg
12 81 Tor. 02-07-2020 19.00  Havdrup  Kirke Såby  Gul / Blå  Rød  Rene Hochauer
13 86 Tor. 30-07-2020 19.00  Kirke Såby  Himmelev 2  Rød  Grøn  Aage Falkenberg
14 96 Tor. 06-08-2020 19.00  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  Kelley Hune Jørgensen
15 99 Tor. 13-08-2020 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby  Hvid  Rød  Jørgen Nielsen
16 111 Tor. 20-08-2020 19.00  Kirke Såby  Svogerslev  Rød  Rød  Søren Haurholm Larsen
17 119 Tor. 27-08-2020 19.00  Vindinge  Kirke Såby  Gul  Rød  Søren Haurholm Larsen
18 125 Tor. 03-09-2020 19.00  Hvalsø  Kirke Såby  Hvid/blå  Rød  Jørgen Nielsen
19 127 Tor. 10-09-2020 18.30  Kirke Såby  Himmelev 1  Rød  Grøn  Aage Falkenberg
20 138 Tor. 17-09-2020 18.00  Gadstrup  Kirke Såby  Lyseblå  Rød  Søren Andersen
21 142 Tor. 24-09-2020 18.00  Kirke Såby  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Pauli Pedersen
22 151 Tor. 01-10-2020 17.30  Viby  Kirke Såby  Grøn  Rød  Pauli Pedersen
23 157 Tor. 08-10-2020 17.30  Kirke Såby  Ejby  Rød  ??  Pauli Pedersen
24 164 Tor. 22-10-2020 17.00  FC Lejre  Kirke Såby  blå/blå  Rød  Aage Falkenberg
25 172 Tor. 29-10-2020 17.00  Kirke Såby  Havdrup  Rød  Gul / Blå  Pauli Pedersen
26 177 Lør. 31-10-2020 11.15  Himmelev 2  Kirke Såby  Grøn  Rød  Ole Baltsen