Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Så starter sæsonen 2020  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 12-03-2020 23-04-2020
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Al fodbold er udsat til 13/4 jvf DBU/Sjælland  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2020 01-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Himmelev 2 resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 4 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Himmelev 2  Hvalsø 0 - 0   Jørgen Nielsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
2 10 Tor. 16-04-2020 19.00  Himmelev 1  Himmelev 2  Grøn  Grøn  Søren Andersen
3 17 Tor. 23-04-2020 19.00  Himmelev 2  Gadstrup  Grøn  Lyseblå  Keld Nielsen
4 25 Tor. 30-04-2020 19.00  FC Fløng  Himmelev 2  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Claus Reib
5 30 Tor. 07-05-2020 19.00  Himmelev 2  Viby  Grøn  Grøn  
6 40 Tor. 14-05-2020 19.00  Ejby  Himmelev 2  ??  Grøn  Søren Andersen
7 43 Tor. 28-05-2020 19.00  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  Søren Haurholm Larsen
8 55 Tor. 04-06-2020 19.00  Havdrup  Himmelev 2  Gul / Blå  Grøn  Claus Korsgaard
9 63 Tor. 11-06-2020 19.00  Vindinge  Himmelev 2  Gul  Grøn  Søren Andersen
10 69 Tor. 18-06-2020 19.00  Himmelev 2  Karlslunde  Grøn  Blå  Jens Nikolaisen
11 71 Tor. 25-06-2020 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 2  Hvid  Grøn  Jørgen Nielsen
12 82 Tor. 02-07-2020 19.00  Himmelev 2  Svogerslev  Grøn  Rød  Søren Andersen
13 86 Tor. 30-07-2020 19.00  Kirke Såby  Himmelev 2  Rød  Grøn  Aage Falkenberg
14 95 Tor. 06-08-2020 19.00  Hvalsø  Himmelev 2  Hvid/blå  Grøn  John P Nielsen
15 101 Tor. 13-08-2020 19.00  Himmelev 2  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Ole Baltsen
16 108 Tor. 20-08-2020 19.00  Gadstrup  Himmelev 2  Lyseblå  Grøn  Claus Reib
17 116 Tor. 27-08-2020 19.00  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
18 121 Tor. 03-09-2020 19.00  Viby  Himmelev 2  Grøn  Grøn  Claus Korsgaard
19 131 Tor. 10-09-2020 18.30  Himmelev 2  Ejby  Grøn  ??  Søren Andersen
20 134 Tor. 17-09-2020 18.00  FC Lejre  Himmelev 2  blå/blå  Grøn  Claus Korsgaard
21 146 Tor. 24-09-2020 18.00  Himmelev 2  Havdrup  Grøn  Gul / Blå  Keld Nielsen
22 154 Tor. 01-10-2020 17.30  Himmelev 2  Vindinge  Grøn  Gul  Jens Nikolaisen
23 160 Tor. 08-10-2020 17.30  Karlslunde  Himmelev 2  Blå  Grøn  Jørgen Nielsen
24 162 Tor. 22-10-2020 17.00  Himmelev 2  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Claus Reib
25 173 Tor. 29-10-2020 17.00  Svogerslev  Himmelev 2  Rød  Grøn  John Pedersen
26 177 Lør. 31-10-2020 11.15  Himmelev 2  Kirke Såby  Grøn  Rød  Ole Baltsen