Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
FC Fløng resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 38 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Hvalsø 3 - 0   John Pedersen
6 34 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 0 - 2   Søren Haurholm Larsen
1 5 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 0 - 5   John P Nielsen
5 27 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 2 - 2   Søren Andersen
4 21 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 2 - 2   Leif Lagoni
3 16 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 2 - 0   Søren Haurholm Larsen
2 8 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 0 - 1   John P Nielsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 47 Tor. 23-05-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Fløng  Blå/hvid  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
9 49 Man. 03-06-2019 19.00  FC Fløng  Taastrup FC  blå/hvidstribet-sort  Limegrøn  Aage Falkenberg
10 60 Tor. 06-06-2019 19.00  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
12 72 Tor. 20-06-2019 19.00  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  John P Nielsen
13 73 Man. 24-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
14 83 Tor. 27-06-2019 19.00  Himmelev 1  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
15 86 Tor. 08-08-2019 19.00  FC Fløng  Vindinge  blå/hvidstribet-sort  Gul  Søren Haurholm Larsen
16 94 Tor. 15-08-2019 19.00  Kirke Såby  FC Fløng  Rød  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
17 99 Tor. 22-08-2019 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  John Pedersen
18 105 Man. 26-08-2019 19.00  Karlslunde  FC Fløng  Blå  blå/hvidstribet-sort  Arne V. Larsen
19 112 Tor. 29-08-2019 19.00  FC Fløng  Havdrup  blå/hvidstribet-sort  Gul / Blå  Jens Nikolaisen
20 116 Tor. 05-09-2019 19.00  Hvalsø  FC Fløng  Hvid/blå  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen
21 125 Tor. 12-09-2019 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 1  blå/hvidstribet-sort  Blå/hvid  Rene Hochauer
22 127 Tor. 19-09-2019 17.30  Taastrup FC  FC Fløng  Limegrøn  blå/hvidstribet-sort  Ole Baltsen
23 138 Tor. 26-09-2019 17.30  FC Fløng  Himmelev 2  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Ole Baltsen
25 150 Tor. 10-10-2019 17.30  FC Lejre  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  Leif Lagoni
26 151 Lør. 12-10-2019 11.15  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Rød  Kelley Hune Jørgensen