Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Så starter sæsonen 2020  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 12-03-2020 23-04-2020
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Al fodbold er udsat til 13/4 jvf DBU/Sjælland  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2020 01-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Vindinge resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 7 Tor. 02-04-2020 Kl. 18.30  Viby  Vindinge 0 - 0   John Pedersen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
2 14 Tor. 16-04-2020 19.00  Svogerslev  Vindinge  Rød  Gul  Rene Hochauer
3 21 Tor. 23-04-2020 19.00  Vindinge  Ejby  Gul  ??  Søren Haurholm Larsen
4 28 Tor. 30-04-2020 19.00  Kirke Såby  Vindinge  Rød  Gul  Kelley Hune Jørgensen
5 35 Tor. 07-05-2020 19.00  Vindinge  FC Lejre  Gul  blå/blå  Rene Hochauer
6 42 Tor. 14-05-2020 19.00  Hvalsø  Vindinge  Hvid/blå  Gul  Kelley Hune Jørgensen
7 49 Tor. 28-05-2020 19.00  Vindinge  Havdrup  Gul  Gul / Blå  Ole Baltsen
8 56 Tor. 04-06-2020 19.00  Himmelev 1  Vindinge  Grøn  Gul  Claus Reib
9 63 Tor. 11-06-2020 19.00  Vindinge  Himmelev 2  Gul  Grøn  Søren Andersen
10 70 Tor. 18-06-2020 19.00  Gadstrup  Vindinge  Lyseblå  Gul  Jørgen Nielsen
11 77 Tor. 25-06-2020 19.00  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Søren Haurholm Larsen
12 84 Tor. 02-07-2020 19.00  FC Fløng  Vindinge  blå/hvidstribet-sort  Gul  Dan Petersen
13 91 Tor. 30-07-2020 19.00  Vindinge  Røde Stjerne  Gul  Hvid  John P Nielsen
14 98 Tor. 06-08-2020 19.00  Vindinge  Viby  Gul  Grøn  Aage Falkenberg
15 105 Tor. 13-08-2020 19.00  Vindinge  Svogerslev  Gul  Rød  Søren Andersen
16 112 Tor. 20-08-2020 19.00  Ejby  Vindinge  ??  Gul  John P Nielsen
17 119 Tor. 27-08-2020 19.00  Vindinge  Kirke Såby  Gul  Rød  Søren Haurholm Larsen
18 126 Tor. 03-09-2020 19.00  FC Lejre  Vindinge  blå/blå  Gul  Søren Haurholm Larsen
19 133 Tor. 10-09-2020 18.30  Vindinge  Hvalsø  Gul  Hvid/blå  John P Nielsen
20 140 Tor. 17-09-2020 18.00  Havdrup  Vindinge  Gul / Blå  Gul  Pauli Pedersen
21 147 Tor. 24-09-2020 18.00  Vindinge  Himmelev 1  Gul  Grøn  Søren Haurholm Larsen
22 154 Tor. 01-10-2020 17.30  Himmelev 2  Vindinge  Grøn  Gul  Jens Nikolaisen
23 161 Tor. 08-10-2020 17.30  Vindinge  Gadstrup  Gul  Lyseblå  Keld Nielsen
24 168 Tor. 22-10-2020 17.00  Karlslunde  Vindinge  Blå  Gul  Keld Nielsen
25 175 Tor. 29-10-2020 17.00  Vindinge  FC Fløng  Gul  blå/hvidstribet-sort  Arne V. Larsen
26 182 Lør. 31-10-2020 11.15  Røde Stjerne  Vindinge  Hvid  Gul  Frank Fischer