Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Himmelev resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
14 94 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Himmelev  Røde Stjerne 3 - 0   Aage Falkenberg
26 178 Lør. 12-10-2019 Kl. 10.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2 4 - 3   Pauli Pedersen
9 57 Tor. 10-10-2019 Kl. 19.00  Tune  Himmelev 4 - 3   Ole Baltsen
25 172 Tir. 08-10-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  Himmelev 2 - 4   John P Nielsen
24 163 Tir. 01-10-2019 Kl. 17.30  Himmelev  Vindinge 2 - 7   Claus Korsgaard
23 159 Tir. 24-09-2019 Kl. 17.30  Karlslunde  Himmelev 2 - 1   Ole Baltsen
22 148 Tir. 17-09-2019 Kl. 17.30  Himmelev  Tune 0 - 3   Arne V. Larsen
21 146 Tir. 10-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Himmelev 1 - 6   Søren Haurholm Larsen
20 140 Tir. 03-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Taastrup FC 1 - 3   Keld Nielsen
19 132 Tir. 27-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Svogerslev 1 - 1   Arne V. Larsen
18 120 Tir. 20-08-2019 Kl. 19.00  Viby  Himmelev 0 - 5   Arne V. Larsen
17 117 Tir. 13-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Kirke Såby 2 - 0   Keld Nielsen
16 107 Tir. 06-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 0 - 3  
15 102 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 2 5 - 1   Jens Nikolaisen
13 87 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Himmelev 8 - 2   Søren Haurholm Larsen
12 81 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Fløng 2 - 1   Claus Korsgaard
11 72 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Himmelev 2 - 5   Ole Baltsen
10 68 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Karlslunde 2 - 1   Søren Haurholm Larsen
8 55 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Lejre 1 2 - 0   Claus Reib
7 49 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 0 - 4   Keld Nielsen
6 41 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 3 - 2   Ole Baltsen
5 29 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Viby 1 - 3   Pauli Pedersen
4 26 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 0 - 5   Søren Haurholm Larsen
3 16 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Gadstrup 9 - 3   Jens Nikolaisen
2 11 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Himmelev 2 - 4   Jens Nikolaisen
1 3 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   Søren Andersen
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe