Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Karlslunde resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
15 99 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Fløng 1 - 0   Søren Andersen
14 97 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Karlslunde 3 - 0   Keld Nielsen
13 91 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Karlslunde 5 - 3   Jens Nikolaisen
12 83 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Karlslunde 8 - 2   Søren Haurholm Larsen
11 71 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 1 2 - 1   Jens Nikolaisen
10 68 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Karlslunde 2 - 1   Søren Haurholm Larsen
9 58 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Svogerslev 4 - 6   Ole Baltsen
8 53 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Karlslunde 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
7 45 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Kirke Såby 1 - 2   Jørgen Nielsen
3 19 Lør. 04-05-2019 Kl. 10.30  Roskilde KFUM 2  Karlslunde 1 - 4   Søren Andersen
6 38 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 0 - 9   Søren Andersen
5 32 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 2 1 - 2   Søren Andersen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
2 8 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 5 - 2   Arne V. Larsen
1 6 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Vindinge 1 - 3   Leif Lagoni
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
16 110 Tir. 06-08-2019 19.30  Karlslunde  Roskilde KFUM 2  Blå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
17 114 Tir. 13-08-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne  Blå  Hvid  Frank Fischer
18 123 Tir. 20-08-2019 19.00  FC Lejre 2  Karlslunde  blå/blå  Blå  Leif Lagoni
19 129 Tir. 27-08-2019 19.00  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Kelley Hune Jørgensen
20 136 Tir. 03-09-2019 19.00  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  Søren Haurholm Larsen
21 144 Tir. 10-09-2019 19.00  Karlslunde  Viby  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
22 149 Tir. 17-09-2019 17.30  Svogerslev  Karlslunde  Rød  Blå  Claus Korsgaard
23 159 Tir. 24-09-2019 17.30  Karlslunde  Himmelev  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
24 162 Tir. 01-10-2019 17.30  FC Lejre 1  Karlslunde  blå/blå  Blå  Arne V. Larsen
25 174 Tir. 08-10-2019 17.30  Karlslunde  Tune  Blå  Gul trøje/ blå bukse  John Pedersen
26 182 Lør. 12-10-2019 10.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Leif Lagoni