Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Karlslunde resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
8 53 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Karlslunde 4 - 3   Søren Haurholm Larsen
7 45 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Kirke Såby 1 - 2   Jørgen Nielsen
3 19 Lør. 04-05-2019 Kl. 10.30  Roskilde KFUM 2  Karlslunde 1 - 4   Søren Andersen
6 38 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Karlslunde 0 - 9   Søren Andersen
5 32 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Lejre 2 1 - 2   Søren Andersen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
2 8 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 5 - 2   Arne V. Larsen
1 6 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Vindinge 1 - 3   Leif Lagoni
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
9 58 Tir. 21-05-2019 19.00  Karlslunde  Svogerslev  Blå  Rød  Ole Baltsen
10 68 Tir. 28-05-2019 19.00  Himmelev  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Haurholm Larsen
11 71 Tir. 04-06-2019 19.00  Karlslunde  FC Lejre 1  Blå  blå/blå  Jens Nikolaisen
12 83 Tir. 11-06-2019 19.00  Tune  Karlslunde  Gul trøje/ blå bukse  Blå  Søren Haurholm Larsen
13 91 Tir. 18-06-2019 19.00  Taastrup FC  Karlslunde  Limegrøn  Blå  Jens Nikolaisen
14 97 Tor. 20-06-2019 19.00  Vindinge  Karlslunde  Gul  Blå  Keld Nielsen
15 99 Tir. 25-06-2019 19.00  Karlslunde  FC Fløng  Blå  blå/hvidstribet-sort  Søren Andersen
16 110 Tir. 06-08-2019 19.30  Karlslunde  Roskilde KFUM 2  Blå  Blå/hvid  Arne V. Larsen
17 114 Tir. 13-08-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne  Blå  Hvid  Frank Fischer
18 123 Tir. 20-08-2019 19.00  FC Lejre 2  Karlslunde  blå/blå  Blå  Leif Lagoni
19 129 Tir. 27-08-2019 19.00  Karlslunde  Gadstrup  Blå  Lyseblå  Kelley Hune Jørgensen
20 136 Tir. 03-09-2019 19.00  Kirke Såby  Karlslunde  Rød  Blå  Søren Haurholm Larsen
21 144 Tir. 10-09-2019 19.00  Karlslunde  Viby  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
22 149 Tir. 17-09-2019 17.30  Svogerslev  Karlslunde  Rød  Blå  Claus Korsgaard
23 159 Tir. 24-09-2019 17.30  Karlslunde  Himmelev  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
24 162 Tir. 01-10-2019 17.30  FC Lejre 1  Karlslunde  blå/blå  Blå  Arne V. Larsen
25 174 Tir. 08-10-2019 17.30  Karlslunde  Tune  Blå  Gul trøje/ blå bukse  John Pedersen
26 182 Lør. 12-10-2019 10.00  Karlslunde  Taastrup FC  Blå  Limegrøn  Leif Lagoni