Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Tune resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
26 176 Lør. 12-10-2019 Kl. 10.00  Tune  Vindinge 3 - 0   John P Nielsen
9 57 Tor. 10-10-2019 Kl. 19.00  Tune  Himmelev 4 - 3   Ole Baltsen
25 174 Tir. 08-10-2019 Kl. 17.30  Karlslunde  Tune 1 - 3   John Pedersen
24 168 Tir. 01-10-2019 Kl. 19.00  Tune  Taastrup FC 6 - 1   John Pedersen
23 160 Tir. 24-09-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Lejre 1 5 - 1   Aage Falkenberg
22 148 Tir. 17-09-2019 Kl. 17.30  Himmelev  Tune 0 - 3   Arne V. Larsen
21 145 Tir. 10-09-2019 Kl. 19.00  Tune  Svogerslev 4 - 4   John P Nielsen
20 135 Tir. 03-09-2019 Kl. 19.00  Viby  Tune 2 - 5   Claus Korsgaard
19 130 Tir. 27-08-2019 Kl. 19.00  Tune  Kirke Såby 5 - 2   Ole Baltsen
18 122 Tir. 20-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Tune 0 - 3   Jens Nikolaisen
14 96 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Tune 2 - 3   Jens Nikolaisen
17 115 Tir. 13-08-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Lejre 2 6 - 0   Jens Nikolaisen
16 109 Tir. 06-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Tune 3 - 7   Ole Baltsen
15 100 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2 8 - 7   John Pedersen
13 85 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Tune 2 - 2   Keld Nielsen
12 83 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Karlslunde 8 - 2   Søren Haurholm Larsen
11 77 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Tune 0 - 3   Pauli Pedersen
10 69 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Tune 3 - 2   Jens Nikolaisen
8 54 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Tune 3 - 5   Søren Andersen
7 44 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Viby 10 - 2   John P Nielsen
6 39 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Tune 1 - 8   Pauli Pedersen
5 31 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Gadstrup 7 - 1   Arne V. Larsen
4 24 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Tune 4 - 6   John P Nielsen
3 18 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 1   Leif Lagoni
2 9 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Tune 0 - 7   Ole Baltsen
1 5 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Fløng 2 - 2   Søren Haurholm Larsen
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe