Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
14 94 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Himmelev  Røde Stjerne 3 - 0   Aage Falkenberg
26 179 Lør. 12-10-2019 Kl. 10.00  Svogerslev  Røde Stjerne 4 - 3   Aage Falkenberg
25 170 Tir. 08-10-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne  Viby 3 - 4   Claus Korsgaard
24 166 Tir. 01-10-2019 Kl. 17.30  Kirke Såby  Røde Stjerne 3 - 2   Ole Baltsen
23 155 Tir. 24-09-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne  Gadstrup 4 - 4   Arne V. Larsen
22 153 Tir. 17-09-2019 Kl. 17.30  FC Lejre 2  Røde Stjerne 3 - 0   Leif Lagoni
21 147 Tir. 10-09-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne 3 - 1   Arne V. Larsen
19 127 Tir. 27-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne 3 - 0   Keld Nielsen
20 139 Lør. 24-08-2019 Kl. 11.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 2 2 - 4   John P Nielsen
18 124 Tir. 20-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Vindinge 1 - 8   Søren Haurholm Larsen
17 114 Tir. 13-08-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne 2 - 2   Arne V. Larsen
16 109 Tir. 06-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Tune 3 - 7   Ole Baltsen
15 101 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Røde Stjerne 1 - 1   John P Nielsen
13 88 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev 2 - 5   Søren Andersen
12 79 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne 6 - 0   Arne V. Larsen
11 75 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby 3 - 2   Keld Nielsen
10 64 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne 3 - 2   Claus Korsgaard
9 62 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 2 1 - 5   Søren Haurholm Larsen
8 56 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 0 - 1   John Pedersen
7 48 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne 0 - 0   John Pedersen
6 36 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
5 33 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 7 - 1   Ole Baltsen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
3 18 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 1   Leif Lagoni
2 10 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 1 1 - 1   Claus Reib
1 3 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   Søren Andersen
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe