Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
15 101 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Røde Stjerne 1 - 1   John P Nielsen
13 88 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev 2 - 5   Søren Andersen
12 79 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne 6 - 0   Arne V. Larsen
11 75 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Kirke Såby 3 - 2   Keld Nielsen
10 64 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Røde Stjerne 3 - 2   Claus Korsgaard
9 62 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 2 1 - 5   Søren Haurholm Larsen
8 56 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Taastrup FC 0 - 1   John Pedersen
7 48 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne 0 - 0   John Pedersen
6 36 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
5 33 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Røde Stjerne 7 - 1   Ole Baltsen
4 23 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Karlslunde 0 - 2   Erik Aggerholm
3 18 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 5 - 1   Leif Lagoni
2 10 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Lejre 1 1 - 1   Claus Reib
1 3 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 3 - 7   Søren Andersen
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
16 109 Tir. 06-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Tune  Hvid  Gul trøje/ blå bukse  Ole Baltsen
17 114 Tir. 13-08-2019 19.00  Karlslunde  Røde Stjerne  Blå  Hvid  Frank Fischer
18 124 Tir. 20-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Vindinge  Hvid  Gul  Søren Haurholm Larsen
19 127 Tir. 27-08-2019 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne  blå/hvidstribet-sort  Hvid  Keld Nielsen
20 139 Tir. 03-09-2019 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 2  Hvid  Blå/hvid  John P Nielsen
21 147 Tir. 10-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne  Limegrøn  Hvid  Arne V. Larsen
22 153 Tir. 17-09-2019 17.30  FC Lejre 2  Røde Stjerne  blå/blå  Hvid  Leif Lagoni
23 155 Tir. 24-09-2019 17.30  Røde Stjerne  Gadstrup  Hvid  Lyseblå  Arne V. Larsen
24 166 Tir. 01-10-2019 17.30  Kirke Såby  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Jens Nikolaisen
25 170 Tir. 08-10-2019 17.30  Røde Stjerne  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
26 179 Lør. 12-10-2019 10.00  Svogerslev  Røde Stjerne  Rød  Hvid  Keld Nielsen
14 94 Kampen er udsat og ingen ny dato aftalt 31-12-2999  Himmelev  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  Aage Falkenberg