Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2022  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 17-01-2021 30-01-2023
  Marker denne meddelelse som læst   KFUMs hjemmekampe spilles kl . 19.45  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 20-03-2021 01-11-2022
  Marker denne meddelelse som læst   RB 06 HJEMMEKAMPEI IDRÆTSPARKEN  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2021 01-11-2022
  Marker denne meddelelse som læst   Sæson 2022 REOS  Thomas Nobel (Turneringsleder Super Veteran, Old M., Grand OM) 02-03-2022 15-03-2023
  Marker denne meddelelse som læst   RØDE STJERNE TRÆKKER HOLDET I OLD STAR  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-04-2022 10-05-2023
  Marker denne meddelelse som læst   For sent aflyste kampe  Thomas Nobel (Turneringsleder Super Veteran, Old M., Grand OM) 02-05-2022 15-10-2022
  Marker denne meddelelse som læst   Dommertakster pr. 1/5 2022  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 03-05-2022 16-05-2023
  Marker denne meddelelse som læst   Automatisk login-cookie slettet  Torben Schøller Larsen (Administrator) 11-05-2022 01-06-2022
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Albertslund resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2022
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
4 15 Ons. 11-05-2022 Kl. 19.00  Albertslund  Roskilde KFUM 4 - 3   Johnny German
3 10 Ons. 04-05-2022 Kl. 19.00  Borup  Albertslund 2 - 0  
2 7 Ons. 27-04-2022 Kl. 19.00  Albertslund  Røde Stjerne 0 - 3   John Pedersen
1 3 Ons. 20-04-2022 Kl. 19.00  Himmelev  Albertslund 4 - 0  
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2022
 
Sæson Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
1 5 20 Ons. 01-06-2022 19.00  Albertslund  RB 1906  Rød/hvid  Hvid  John Pedersen
1 6 23 Ons. 08-06-2022 19.00  FC Lejre  Albertslund  blå/blå  Rød/hvid  Jørgen Bent Hansen
1 7 28 Ons. 15-06-2022 19.00  Albertslund  Himmelev/Lejre  Rød/hvid  Grøn  John Pedersen
1 8 31 Ons. 22-06-2022 19.00  Albertslund  Himmelev  Rød/hvid  Grøn  Pauli Pedersen
1 9 35 Ons. 17-08-2022 19.00  Røde Stjerne  Albertslund  Hvid  Rød/hvid  
1 10 38 Ons. 31-08-2022 18.30  Albertslund  Borup  Rød/hvid  Hvid  
1 11 43 Ons. 07-09-2022 18.30  Roskilde KFUM  Albertslund  Blå/hvid  Rød/hvid  
1 12 48 Ons. 14-09-2022 18.00  RB 1906  Albertslund  Hvid  Rød/hvid  
1 13 51 Ons. 21-09-2022 18.00  Albertslund  FC Lejre  Rød/hvid  blå/blå  
1 14 56 Ons. 28-09-2022 17.30  Himmelev/Lejre  Albertslund  Grøn  Rød/hvid