Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Albertslund resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
22 131 Lør. 05-10-2019 Kl. 11.15  Havdrup  Albertslund 0 - 4   Jørgen Bent Hansen
21 123 Ons. 02-10-2019 Kl. 17.30  Albertslund  FC Lejre 6 - 0   Jørgen Bent Hansen
20 117 Ons. 25-09-2019 Kl. 17.30  Solrød  Albertslund 3 - 5  
19 112 Ons. 18-09-2019 Kl. 17.30  Roskilde KFUM  Albertslund 3 - 2   Jørgen Bent Hansen
18 103 Ons. 11-09-2019 Kl. 18.00  Albertslund  Tune 2 - 1   John Pedersen
17 101 Ons. 04-09-2019 Kl. 19.00  RB 1906  Albertslund 1 - 4  
16 92 Ons. 28-08-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Borup 3 - 0   Paul Jørn Larsen
15 87 Ons. 21-08-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Hvalsø 3 - 0   Jørgen Bent Hansen
14 81 Ons. 14-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Albertslund 2 - 4  
13 77 Ons. 07-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Albertslund 3 - 2  
12 68 Ons. 26-06-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Røde Stjerne 0 - 5   Paul Jørn Larsen
11 65 Ons. 19-06-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Havdrup 5 - 3   John Pedersen
10 57 Ons. 12-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Albertslund 1 - 5   Jørgen Bent Hansen
9 51 Ons. 05-06-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Solrød 3 - 0   Jørgen Bent Hansen
8 46 Ons. 29-05-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Roskilde KFUM 1 - 6   John Pedersen
7 37 Ons. 22-05-2019 Kl. 19.00  Tune  Albertslund 6 - 0  
4 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Albertslund 6 - 0   Arne V. Larsen
6 35 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Albertslund  RB 1906 0 - 3   Pauli Pedersen
5 26 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Borup  Albertslund 4 - 0   Erik Aggerholm
3 15 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 2 2 - 0  
2 11 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Himmelev 2 - 6   Søren Andersen
1 2 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Albertslund 6 - 1   Erik Aggerholm
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe