Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Så starter sæsonen 2020  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 12-03-2020 23-04-2020
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Al fodbold er udsat til 13/4 jvf DBU/Sjælland  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2020 01-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Solrød resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2020
 
Ingen resultater endnu
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
1 5 Ons. 22-04-2020 19.00  Røde Stjerne  Solrød  Hvid  Rød  Pauli Pedersen
2 9 Ons. 29-04-2020 19.00  Solrød  RB 1906  Rød  Hvid  
3 13 Ons. 06-05-2020 19.00  Himmelev  Solrød  Grøn  Rød  
4 17 Ons. 13-05-2020 19.00  Solrød  FC Lejre  Rød  blå/blå  
5 21 Ons. 20-05-2020 19.00  Albertslund  Solrød  Rød/hvid  Rød  Jørgen Bent Hansen
6 30 Ons. 27-05-2020 19.00  Solrød  Roskilde KFUM  Rød  Blå/hvid  
7 34 Ons. 03-06-2020 19.00  Himmelev 2  Solrød  Grøn  Rød  
8 39 Ons. 10-06-2020 19.00  Havdrup  Solrød  Gul / Blå  Rød  Paul Jørn Larsen
9 42 Ons. 17-06-2020 19.00  Solrød  Borup  Rød  Hvid  
10 50 Ons. 19-08-2020 19.00  Solrød  Røde Stjerne  Rød  Hvid  
11 54 Ons. 26-08-2020 19.00  RB 1906  Solrød  Hvid  Rød  
12 58 Ons. 02-09-2020 19.00  Solrød  Himmelev  Rød  Grøn  
13 62 Ons. 09-09-2020 18.30  FC Lejre  Solrød  blå/blå  Rød  Arne V. Larsen
14 66 Ons. 16-09-2020 18.00  Solrød  Albertslund  Rød  Rød/hvid  
15 75 Ons. 23-09-2020 18.00  Roskilde KFUM  Solrød  Blå/hvid  Rød  John P Nielsen
16 79 Ons. 30-09-2020 17.30  Solrød  Himmelev 2  Rød  Grøn  
17 84 Ons. 07-10-2020 17.30  Solrød  Havdrup  Rød  Gul / Blå  
18 87 Lør. 24-10-2020 10.00  Borup  Solrød  Hvid  Rød  Paul Jørn Larsen