Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Roskilde KFUM resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
22 127 Lør. 05-10-2019 Kl. 11.15  Roskilde KFUM  Tune 2 - 0   Pauli Pedersen
21 124 Ons. 02-10-2019 Kl. 17.30  Roskilde KFUM  Himmelev 2 7 - 3   Pauli Pedersen
20 118 Ons. 25-09-2019 Kl. 17.30  Hvalsø  Roskilde KFUM 0 - 3  
19 112 Ons. 18-09-2019 Kl. 17.30  Roskilde KFUM  Albertslund 3 - 2   Jørgen Bent Hansen
18 106 Ons. 11-09-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM 0 - 3   John Pedersen
17 100 Ons. 04-09-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Solrød 3 - 0   Pauli Pedersen
16 94 Ons. 28-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 3 - 11   John Pedersen
15 88 Ons. 21-08-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Røde Stjerne 8 - 3   Keld Nielsen
14 82 Ons. 14-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2 - 5  
13 76 Ons. 07-08-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Borup 3 - 0   Pauli Pedersen
12 70 Ons. 26-06-2019 Kl. 19.00  RB 1906  Roskilde KFUM 0 - 6  
11 61 Ons. 19-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2 - 9  
10 58 Ons. 12-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Roskilde KFUM 2 - 9  
9 52 Ons. 05-06-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Hvalsø 3 - 0  
8 46 Ons. 29-05-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Roskilde KFUM 1 - 6   John Pedersen
7 40 Ons. 22-05-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Havdrup 13 - 2   Erik Aggerholm
6 34 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Solrød  Roskilde KFUM 0 - 3  
5 28 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  FC Lejre 7 - 1   Pauli Pedersen
4 22 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 3 - 5   Pauli Pedersen
3 16 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Himmelev 10 - 2   Søren Andersen
2 10 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Borup  Roskilde KFUM 1 - 14   Keld Nielsen
1 4 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  RB 1906 4 - 1   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe