Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
22 128 Lør. 05-10-2019 Kl. 11.15  Himmelev  Røde Stjerne 2 - 8  
21 125 Ons. 02-10-2019 Kl. 17.30  RB 1906  Røde Stjerne 1 - 7  
20 116 Ons. 25-09-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne  Borup 3 - 3   John Pedersen
19 111 Ons. 18-09-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne  FC Lejre 8 - 5   Pauli Pedersen
18 105 Ons. 11-09-2019 Kl. 19.00  Solrød  Røde Stjerne 0 - 3  
17 99 Ons. 04-09-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Hvalsø 3 - 0  
16 93 Ons. 28-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne 1 - 5  
15 88 Ons. 21-08-2019 Kl. 19.00  Roskilde KFUM  Røde Stjerne 8 - 3   Keld Nielsen
14 79 Ons. 14-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Tune 12 - 2   Jørgen Bent Hansen
13 74 Ons. 07-08-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Havdrup 8 - 1   Paul Jørn Larsen
12 68 Ons. 26-06-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Røde Stjerne 0 - 5   Paul Jørn Larsen
11 62 Ons. 19-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 4 - 1   Erik Aggerholm
10 59 Ons. 12-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  RB 1906 8 - 0   Erik Aggerholm
9 50 Ons. 05-06-2019 Kl. 19.00  Borup  Røde Stjerne 0 - 3   Paul Jørn Larsen
8 45 Ons. 29-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Røde Stjerne 4 - 7   Paul Jørn Larsen
7 39 Ons. 22-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Solrød 10 - 2   Jørgen Bent Hansen
6 33 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Røde Stjerne 2 - 5  
5 27 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 2 9 - 5   Jørgen Bent Hansen
4 22 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 3 - 5   Pauli Pedersen
3 13 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 2 - 8  
2 8 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne 1 - 7   Erik Aggerholm
1 2 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Albertslund 6 - 1   Erik Aggerholm
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe