Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne resultater og program
 
Kampresultater for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
17 99 Ons. 04-09-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Hvalsø 3 - 0   Erik Aggerholm
12 68 Ons. 26-06-2019 Kl. 19.00  Albertslund  Røde Stjerne 0 - 5  
11 62 Ons. 19-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 4 - 1   Erik Aggerholm
10 59 Ons. 12-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  RB 1906 8 - 0   Erik Aggerholm
9 50 Ons. 05-06-2019 Kl. 19.00  Borup  Røde Stjerne 0 - 3   Paul Jørn Larsen
8 45 Ons. 29-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Røde Stjerne 4 - 7   Paul Jørn Larsen
7 39 Ons. 22-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Solrød 10 - 2   Jørgen Bent Hansen
6 33 Ons. 15-05-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Røde Stjerne 2 - 5  
5 27 Ons. 08-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Himmelev 2 9 - 5   Jørgen Bent Hansen
4 22 Ons. 01-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 3 - 5   Pauli Pedersen
3 13 Ons. 24-04-2019 Kl. 19.00  Tune  Røde Stjerne 2 - 8  
2 8 Ons. 10-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Røde Stjerne 1 - 7   Erik Aggerholm
1 2 Ons. 03-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Albertslund 6 - 1   Erik Aggerholm
 
Kampprogram for Grand Old Master 5-mands, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
13 74 Ons. 07-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Havdrup  Hvid  Gul / Blå  Erik Aggerholm
14 79 Ons. 14-08-2019 19.00  Røde Stjerne  Tune  Hvid  Gul trøje/ blå bukse  Jørgen Bent Hansen
15 88 Ons. 21-08-2019 19.00  Roskilde KFUM  Røde Stjerne  Blå/hvid  Hvid  Arne V. Larsen
16 93 Ons. 28-08-2019 19.00  Himmelev 2  Røde Stjerne  Grøn  Hvid  
18 105 Ons. 11-09-2019 19.00  Solrød  Røde Stjerne  Rød  Hvid  
19 111 Ons. 18-09-2019 17.30  Røde Stjerne  FC Lejre  Hvid  blå/blå  Pauli Pedersen
20 116 Ons. 25-09-2019 17.30  Røde Stjerne  Borup  Hvid  Hvid  Erik Aggerholm
21 125 Ons. 02-10-2019 17.30  RB 1906  Røde Stjerne  Hvid  Hvid  
22 128 Lør. 05-10-2019 10.00  Himmelev  Røde Stjerne  Grøn  Hvid