Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Himmelev 2 resultater og program
 
Kampresultater for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
20 60 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  Dåstrup  Himmelev 2 8 - 1   Keld Nielsen
19 56 Man. 30-09-2019 Kl. 17.30  Himmelev 2  Gadstrup 6 - 4   Claus Korsgaard
18 52 Man. 23-09-2019 Kl. 17.30  Himmelev 2  Havdrup 2 - 7   John P Nielsen
17 51 Man. 16-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 3 - 1   Søren Haurholm Larsen
16 47 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 10   Jørgen Bent Hansen
15 45 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Dåstrup 4 - 3   Arne V. Larsen
14 41 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 5 - 3   Leif Lagoni
13 37 Man. 19-08-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 9 - 1   Jens Nikolaisen
12 36 Man. 12-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 0 - 4   Søren Haurholm Larsen
11 32 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 3   Paul Jørn Larsen
10 30 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  Himmelev 2 1 - 1   Arne V. Larsen
9 26 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 4 - 0   Kelley Hune Jørgensen
8 22 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 3 - 6   Jørgen Bent Hansen
7 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 8 - 0   Erik Aggerholm
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 2   Søren Andersen
5 15 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Dåstrup 2 - 3   Søren Haurholm Larsen
4 11 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 8 - 1   Pauli Pedersen
3 7 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 7 - 2   Claus Korsgaard
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 4 - 0   Søren Andersen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 4   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe