Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Himmelev 2 resultater og program
 
Kampresultater for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
11 32 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 3   Paul Jørn Larsen
10 30 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  Himmelev 2 1 - 1   Arne V. Larsen
9 26 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Gadstrup 4 - 0   Kelley Hune Jørgensen
8 22 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Havdrup 3 - 6   Jørgen Bent Hansen
7 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 8 - 0   Erik Aggerholm
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 2   Søren Andersen
5 15 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Dåstrup 2 - 3   Søren Haurholm Larsen
4 11 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Himmelev 2 8 - 1   Pauli Pedersen
3 7 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Himmelev 2 7 - 2   Claus Korsgaard
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 4 - 0   Søren Andersen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 4   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
12 36 Man. 12-08-2019 19.00  Himmelev 2  FC Lejre  Grøn  blå/blå  Søren Haurholm Larsen
13 37 Man. 19-08-2019 19.00  Havdrup  Himmelev 2  Gul / Blå  Grøn  Erik Aggerholm
14 41 Man. 26-08-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev 2  Lyseblå  Grøn  Leif Lagoni
15 45 Man. 02-09-2019 19.00  Himmelev 2  Dåstrup  Grøn  Orange  Arne V. Larsen
16 47 Man. 09-09-2019 19.00  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Jørgen Bent Hansen
17 51 Man. 16-09-2019 17.30  FC Lejre  Himmelev 2  blå/blå  Grøn  Søren Haurholm Larsen
18 52 Man. 23-09-2019 17.30  Himmelev 2  Havdrup  Grøn  Gul / Blå  John P Nielsen
19 56 Man. 30-09-2019 17.30  Himmelev 2  Gadstrup  Grøn  Lyseblå  Claus Korsgaard
20 60 Lør. 05-10-2019 10.00  Dåstrup  Himmelev 2  Orange  Grøn  Keld Nielsen