Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
FC Fløng resultater og program
 
Kampresultater for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
20 59 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  Gadstrup  FC Fløng 5 - 2   Søren Haurholm Larsen
19 57 Man. 30-09-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  FC Lejre 3 - 2   Leif Lagoni
18 54 Man. 23-09-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  Dåstrup 3 - 0   Pauli Pedersen
17 49 Man. 16-09-2019 Kl. 17.30  Havdrup  FC Fløng 1 - 7   Leif Lagoni
16 47 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 10   Jørgen Bent Hansen
15 44 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 4 - 2   Jens Nikolaisen
14 42 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
13 39 Man. 19-08-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Fløng 0 - 3  
12 34 Man. 12-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Havdrup 2 - 3   Søren Andersen
11 32 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 3   Paul Jørn Larsen
10 29 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 6 - 1   Frank Fischer
9 27 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 - 8   Pauli Pedersen
8 24 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Dåstrup 4 - 4   Paul Jørn Larsen
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 2   Søren Andersen
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 3 - 1   Søren Andersen
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
3 9 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Fløng 2 - 2   Erik Aggerholm
2 4 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Havdrup 1 - 5   John Pedersen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 4   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe