Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
FC Fløng resultater og program
 
Kampresultater for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 19 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Fløng 1 - 2   Søren Andersen
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 3 - 1   Søren Andersen
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
3 9 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Fløng 2 - 2   Erik Aggerholm
2 4 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Havdrup 1 - 5   John Pedersen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 2 3 - 4   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 24 Man. 27-05-2019 19.00  FC Fløng  Dåstrup  blå/hvidstribet-sort  Orange  Jens Nikolaisen
9 27 Man. 03-06-2019 19.00  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  Pauli Pedersen
10 29 Man. 17-06-2019 19.00  Gadstrup  FC Fløng  Lyseblå  blå/hvidstribet-sort  Frank Fischer
11 32 Man. 24-06-2019 19.00  FC Fløng  Himmelev 2  blå/hvidstribet-sort  Grøn  Paul Jørn Larsen
12 34 Man. 12-08-2019 19.00  FC Fløng  Havdrup  blå/hvidstribet-sort  Gul / Blå  Søren Andersen
13 39 Man. 19-08-2019 19.00  Dåstrup  FC Fløng  Orange  blå/hvidstribet-sort  Jens Nikolaisen
14 42 Man. 26-08-2019 19.00  FC Lejre  FC Fløng  blå/blå  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
15 44 Man. 02-09-2019 19.00  FC Fløng  Gadstrup  blå/hvidstribet-sort  Lyseblå  Jens Nikolaisen
16 47 Man. 09-09-2019 19.00  Himmelev 2  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  Jørgen Bent Hansen
17 49 Man. 16-09-2019 17.30  Havdrup  FC Fløng  Gul / Blå  blå/hvidstribet-sort  Leif Lagoni
18 54 Man. 23-09-2019 17.30  FC Fløng  Dåstrup  blå/hvidstribet-sort  Orange  Pauli Pedersen
19 57 Man. 30-09-2019 17.30  FC Fløng  FC Lejre  blå/hvidstribet-sort  blå/blå  Leif Lagoni
20 59 Lør. 05-10-2019 10.00  Gadstrup  FC Fløng  Lyseblå  blå/hvidstribet-sort  Søren Haurholm Larsen