Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
FC Lejre resultater og program
 
Kampresultater for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
3 8 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 0   Arne V. Larsen
20 58 Lør. 05-10-2019 Kl. 10.00  FC Lejre  Havdrup 1 - 2   Leif Lagoni
19 57 Man. 30-09-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  FC Lejre 3 - 2   Leif Lagoni
18 53 Man. 23-09-2019 Kl. 17.30  Gadstrup  FC Lejre 1 - 6   Leif Lagoni
17 51 Man. 16-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 3 - 1   Søren Haurholm Larsen
16 48 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Dåstrup 5 - 0   Søren Sørensen
15 43 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Lejre 6 - 7   Ole Baltsen
14 42 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
13 38 Man. 19-08-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 3 - 5   John Pedersen
12 36 Man. 12-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 0 - 4   Søren Haurholm Larsen
11 33 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Lejre 1 - 2   Kelley Hune Jørgensen
10 28 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Havdrup 5 - 1   Leif Lagoni
9 27 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 - 8   Pauli Pedersen
8 23 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Lejre 0 - 0   Ole Baltsen
7 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Himmelev 2 8 - 0   Erik Aggerholm
6 18 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Dåstrup 4 - 0  
5 13 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Havdrup  FC Lejre 0 - 8   Erik Aggerholm
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  FC Fløng 4 - 2   Ole Baltsen
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  FC Lejre 4 - 0   Søren Andersen
1 3 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  Dåstrup  FC Lejre 3 - 4   Keld Nielsen
 
Kampprogram for Old Master B, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe