Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Taastrup FC resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
16 88 Man. 02-09-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 0 - 3   Kelley Hune Jørgensen
10 29 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC 4 - 1   Jørgen Bent Hansen
9 25 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Vindinge 3 - 0   Ole Baltsen
8 23 Man. 27-05-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Taastrup FC 4 - 5   John Pedersen
7 20 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Taastrup FC 5 - 1   Jørgen Bent Hansen
6 16 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 - 5   Kelley Hune Jørgensen
5 13 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Taastrup FC 1 - 1   Arne V. Larsen
3 8 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 2   Pauli Pedersen
2 4 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 0 - 3   Keld Nielsen
1 2 Man. 01-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gørslev 3 - 1   Jens Nikolaisen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
12 34 Man. 05-08-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Jens Nikolaisen
13 37 Man. 12-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Taastrup FC  Blå/hvid  Limegrøn  Claus Korsgaard
14 41 Man. 19-08-2019 19.00  Taastrup FC  Viby  Limegrøn  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
15 86 Man. 26-08-2019 19.00  Taastrup FC  Gørslev  Limegrøn  Rød  John Pedersen
17 92 Man. 09-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Hvid  Kelley Hune Jørgensen
19 97 Man. 23-09-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen
20 100 Man. 30-09-2019 17.30  Taastrup FC  Roskilde KFUM  Limegrøn  Blå/hvid  Jens Nikolaisen
21 104 Lør. 05-10-2019 10.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen