Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Hvalsø IF Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Havdrup) 24-05-2019 26-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Viby resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
17 93 Man. 09-09-2019 Kl. 19.00  Viby  Vindinge 3 - 0   Søren Andersen
11 32 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Viby  Gørslev 3 - 3   Ole Baltsen
10 30 Man. 17-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Viby 0 - 3   John P Nielsen
9 27 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  Viby  Røde Stjerne/Svogerslev 3 - 4   Arne V. Larsen
7 20 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Taastrup FC 5 - 1   Jørgen Bent Hansen
6 17 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Viby  Himmelev 1 1 - 6   Arne V. Larsen
5 14 Man. 06-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Viby 6 - 2   Claus Korsgaard
4 11 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Viby 1 - 2   John P Nielsen
3 9 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Vindinge 3 - 0   Søren Andersen
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby 2 - 2   Jens Nikolaisen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
12 35 Man. 05-08-2019 19.00  Viby  Roskilde KFUM  Grøn  Blå/hvid  John Pedersen
13 38 Man. 12-08-2019 19.00  Himmelev 1  Viby  Grøn  Grøn  Frank Fischer
14 41 Man. 19-08-2019 19.00  Taastrup FC  Viby  Limegrøn  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
16 90 Man. 02-09-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
18 95 Man. 16-09-2019 17.30  Gørslev  Viby  Rød  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
19 98 Man. 23-09-2019 19.30  Roskilde KFUM  Viby  Blå/hvid  Grøn  Frank Fischer
20 101 Man. 30-09-2019 17.30  Viby  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Frank Fischer
21 104 Lør. 05-10-2019 10.00  Viby  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Arne V. Larsen