Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Roskilde KFUMs hjemmekampe i efteråret spilles kl  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-06-2020 01-11-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Fodbolddommer John Jensen er død.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-08-2020 07-10-2020
  Marker denne meddelelse som læst   31/8: Ejby Old star har trukket holdet  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 01-09-2020 01-11-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Gadstrup resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
2 10 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Gadstrup  Gørslev 0 - 3   Søren Andersen
9 54 Man. 21-09-2020 Kl. 18.00  Havdrup  Gadstrup 3 - 2   Kelley Hune Jørgensen
8 43 Man. 14-09-2020 Kl. 18.00  Gadstrup  Himmelev 2 9 - 0   Aage Falkenberg
7 41 Man. 07-09-2020 Kl. 18.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup 8 - 3   Dan Petersen
6 32 Man. 31-08-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Viby 1 - 5   Keld Nielsen
5 28 Man. 24-08-2020 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gadstrup 2 - 2   Ole Baltsen
4 21 Man. 17-08-2020 Kl. 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 2 - 10   Kelley Hune Jørgensen
3 15 Man. 10-08-2020 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 8 - 0   Kelley Hune Jørgensen
1 2 Man. 03-08-2020 Kl. 19.00  FC Lejre  Gadstrup 10 - 2   Pauli Pedersen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Sæson Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
1 11 66 Man. 05-10-2020 17.30  Gadstrup  FC Fløng  Lyseblå  blå/hvidstribet-sort  Jørgen Nielsen
1 12 67 Man. 19-10-2020 16.45  Vindinge  Gadstrup  Gul  Lyseblå  Ole Baltsen
1 13 77 Lør. 24-10-2020 10.00  Gadstrup  Dåstrup  Lyseblå  Orange  Kelley Hune Jørgensen