Aktuelle Reos nyheder  (markér alle nyheder som læst)
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2020  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2021
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Så starter sæsonen 2020  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 12-03-2020 23-04-2020
  Marker denne meddelelse som læst   !! VIGTIG BESKED FRA REOS Vedr. Corona/Covid-19  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 19-03-2020 02-07-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Al fodbold er udsat til 13/4 jvf DBU/Sjælland  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 26-03-2020 01-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne/Svogerslev resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
1 5 Man. 30-03-2020 Kl. 18.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 0   Keld Nielsen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2020
 
Sæson Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
1 2 7 Man. 06-04-2020 18.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC  Hvid  Limegrøn  
1 3 18 Man. 20-04-2020 19.00  Viby  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Ole Baltsen
1 5 30 Man. 04-05-2020 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 2  Hvid  Grøn  Kelley Hune Jørgensen
1 6 31 Man. 11-05-2020 19.00  Havdrup  Røde Stjerne/Svogerslev  Gul / Blå  Hvid  Paul Jørn Larsen
1 7 41 Man. 18-05-2020 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gadstrup  Hvid  Lyseblå  Dan Petersen
1 8 44 Man. 25-05-2020 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne/Svogerslev  blå/hvidstribet-sort  Hvid  Søren Haurholm Larsen
1 9 52 Man. 08-06-2020 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge  Hvid  Gul  Ole Baltsen
1 10 57 Man. 15-06-2020 19.00  Dåstrup  Røde Stjerne/Svogerslev  Orange  Hvid  Paul Jørn Larsen
1 11 63 Man. 22-06-2020 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  FC Lejre  Hvid  blå/blå  Jens Nikolaisen
1 12 70 Man. 29-06-2020 19.00  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Hvid  Søren Andersen
1 13 74 Ons. 01-07-2020 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Arne V. Larsen