Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Røde Stjerne/Svogerslev resultater og program
 
Kampresultater for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 21 Man. 20-05-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge 7 - 1   Keld Nielsen
6 18 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev 1 - 1   Pauli Pedersen
4 12 Man. 29-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 3 - 3   Arne V. Larsen
3 8 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 2   Pauli Pedersen
2 6 Man. 08-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby 2 - 2   Jens Nikolaisen
1 3 Man. 01-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev 4 - 5   John P Nielsen
 
Kampprogram for Old Master, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 24 Man. 27-05-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM  Hvid  Blå/hvid  Arne V. Larsen
9 27 Man. 03-06-2019 19.00  Viby  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Arne V. Larsen
10 29 Man. 17-06-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC  Hvid  Limegrøn  Jørgen Bent Hansen
11 33 Man. 24-06-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Hvid  Søren Haurholm Larsen
13 39 Man. 12-08-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Gørslev  Hvid  Rød  Erik Aggerholm
14 42 Man. 19-08-2019 19.00  Vindinge  Røde Stjerne/Svogerslev  Gul  Hvid  Leif Lagoni
15 87 Man. 26-08-2019 19.30  Roskilde KFUM  Røde Stjerne/Svogerslev  Blå/hvid  Hvid  Keld Nielsen
16 90 Man. 02-09-2019 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Viby  Hvid  Grøn  Claus Korsgaard
17 92 Man. 09-09-2019 19.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev  Limegrøn  Hvid  Kelley Hune Jørgensen
18 96 Man. 16-09-2019 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1  Hvid  Grøn  Jens Nikolaisen
20 102 Man. 30-09-2019 17.30  Gørslev  Røde Stjerne/Svogerslev  Rød  Hvid  Søren Andersen
21 105 Lør. 05-10-2019 10.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Vindinge  Hvid  Gul  Søren Andersen