Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Havdrup Oldstar har trukket holdet for 2019  Verner Egelund (Turneringsleder Old Star og Veteran) 28-03-2019 27-09-2019
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Himmelev 1 resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
7 41 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Gadstrup 2 - 1   Pauli Pedersen
2 7 Man. 13-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  FC Lejre 3 - 0   Ole Baltsen
6 31 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Himmelev 1 2 - 2   Leif Lagoni
1 5 Man. 06-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Himmelev 1 0 - 5   John P Nielsen
5 30 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Vindinge 1 - 3   Keld Nielsen
3 18 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Himmelev 1 0 - 0   Arne V. Larsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Planlagt
spilledato
Planlagt
spilletidspunkt
Hjemmehold Udehold Hjemmehold
spilletøj
Udehold
spilletøj
Kampens
dommer
8 44 Tor. 23-05-2019 19.00  Karlslunde  Himmelev 1  Blå  Grøn  Jens Nikolaisen
9 52 Man. 03-06-2019 19.00  Himmelev 1  Havdrup  Grøn  Gul / Blå  Keld Nielsen
10 57 Tor. 06-06-2019 19.00  Hvalsø  Himmelev 1  Hvid/blå  Grøn  Aage Falkenberg
11 63 Tor. 13-06-2019 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 1  Grøn  Blå/hvid  John P Nielsen
12 70 Tor. 20-06-2019 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1  Limegrøn  Grøn  Søren Haurholm Larsen
13 74 Man. 24-06-2019 19.00  Himmelev 1  Himmelev 2  Grøn  Grøn  Claus Korsgaard
14 83 Tor. 27-06-2019 19.00  Himmelev 1  FC Fløng  Grøn  blå/hvidstribet-sort  John P Nielsen
15 85 Tor. 08-08-2019 19.00  FC Lejre  Himmelev 1  blå/blå  Grøn  Aage Falkenberg
16 96 Tor. 15-08-2019 19.00  Himmelev 1  Røde Stjerne/Svogerslev  Grøn  Rød  John Pedersen
18 108 Man. 26-08-2019 19.00  Vindinge  Himmelev 1  Gul  Grøn  John P Nielsen
19 109 Tor. 29-08-2019 19.00  Himmelev 1  Kirke Såby  Grøn  Rød  Søren Andersen
20 119 Tor. 05-09-2019 19.00  Gadstrup  Himmelev 1  Lyseblå  Grøn  Arne V. Larsen
21 122 Tor. 12-09-2019 19.00  Himmelev 1  Karlslunde  Grøn  Blå  Søren Andersen
22 130 Tor. 19-09-2019 17.30  Havdrup  Himmelev 1  Gul / Blå  Grøn  Søren Haurholm Larsen
23 135 Tor. 26-09-2019 17.30  Himmelev 1  Hvalsø  Grøn  Hvid/blå  Jens Nikolaisen
24 141 Tor. 03-10-2019 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 1  Blå/hvid  Grøn  Frank Fischer
25 148 Tor. 10-10-2019 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC  Grøn  Limegrøn  Frank Fischer
26 152 Lør. 12-10-2019 11.15  Himmelev 2  Himmelev 1  Grøn  Grøn  Søren Andersen