Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Roskilde KFUM 1 resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
26 154 Lør. 12-10-2019 Kl. 11.15  Roskilde KFUM 1  Kirke Såby 2 - 2   Claus Korsgaard
25 147 Tor. 10-10-2019 Kl. 17.30  Vindinge  Roskilde KFUM 1 4 - 0   Dan Petersen
24 141 Tor. 03-10-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 1 0 - 3   John P Nielsen
23 136 Tor. 26-09-2019 Kl. 17.30  Røde Stjerne/Svogerslev  Roskilde KFUM 1 5 - 2   Søren Andersen
22 128 Tor. 19-09-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Lejre 0 - 1   John P Nielsen
21 125 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 1 2 - 1   Claus Korsgaard
20 115 Tor. 05-09-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Himmelev 2 2 - 6   Søren Andersen
19 114 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 5 - 1   Kelley Hune Jørgensen
17 102 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Hvalsø 2 - 3   Jørgen Nielsen
16 91 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Roskilde KFUM 1 1 - 2   Leif Lagoni
15 89 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Karlslunde 1 - 3   Arne V. Larsen
14 80 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Roskilde KFUM 1 3 - 0   Leif Lagoni
13 76 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 1 10 - 0   Pauli Pedersen
12 69 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Vindinge 3 - 7   Ole Baltsen
11 63 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev 1  Roskilde KFUM 1 1 - 0   John P Nielsen
10 58 Tor. 06-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Røde Stjerne/Svogerslev 0 - 3   Keld Nielsen
9 50 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Roskilde KFUM 1 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
8 47 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  FC Fløng 1 - 0   Søren Haurholm Larsen
7 37 Tor. 16-05-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Roskilde KFUM 1 5 - 0   Keld Nielsen
6 36 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Taastrup FC 1 - 1   Jens Nikolaisen
4 24 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Roskilde KFUM 1 0 - 0   Frank Fischer
3 13 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Havdrup 0 - 3   Søren Andersen
2 11 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Roskilde KFUM 1 2 - 2   John Pedersen
1 2 Tor. 28-03-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Gadstrup 0 - 3   Arne V. Larsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe