Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   De gamle REOS-drenge vandt sølv i Japan  Hans Christian Nielsen (Kontaktperson vedr 70Plus-aktiviteter) 05-11-2019 02-01-2020
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Taastrup FC resultater og program
 
Kampresultater for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
10 59 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  Taastrup FC  FC Lejre 2 - 1   Pauli Pedersen
26 153 Lør. 12-10-2019 Kl. 11.15  Taastrup FC  Vindinge 3 - 3   Søren Haurholm Larsen
25 148 Tor. 10-10-2019 Kl. 17.30  Himmelev 1  Taastrup FC 2 - 1   Søren Andersen
24 140 Tor. 03-10-2019 Kl. 20.00  Taastrup FC  Røde Stjerne/Svogerslev 3 - 2   John Pedersen
23 137 Tor. 26-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre  Taastrup FC 1 - 2   Aage Falkenberg
22 127 Tor. 19-09-2019 Kl. 20,00  Taastrup FC  FC Fløng 2 - 3   Ole Baltsen
21 126 Tor. 12-09-2019 Kl. 19.00  Himmelev 2  Taastrup FC 3 - 8   Keld Nielsen
19 114 Tor. 29-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 1 5 - 1   Kelley Hune Jørgensen
18 103 Man. 26-08-2019 Kl. 19.00  Hvalsø  Taastrup FC 3 - 0   Rene Hochauer
17 101 Tor. 22-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Havdrup 3 - 0  
16 92 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Taastrup FC 3 - 3   Keld Nielsen
15 88 Tor. 08-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Gadstrup 4 - 0   Jens Nikolaisen
14 81 Tor. 27-06-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Taastrup FC 3 - 0   Søren Haurholm Larsen
13 75 Man. 24-06-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Taastrup FC 4 - 3   John P Nielsen
12 70 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 1 1 - 1   Søren Haurholm Larsen
11 62 Tor. 13-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne/Svogerslev  Taastrup FC 3 - 2   Arne V. Larsen
9 49 Man. 03-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Taastrup FC 3 - 2   Aage Falkenberg
8 48 Tor. 23-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Himmelev 2 0 - 3   Søren Andersen
6 36 Tor. 09-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 1  Taastrup FC 1 - 1   Jens Nikolaisen
5 25 Tor. 02-05-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Hvalsø 3 - 4   Leif Lagoni
4 23 Tor. 25-04-2019 Kl. 19.00  Havdrup  Taastrup FC 2 - 3   Jørgen Nielsen
1 3 Man. 15-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Kirke Såby 5 - 1   John Pedersen
3 14 Tor. 11-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Karlslunde 2 - 1   Frank Fischer
2 10 Tor. 04-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Taastrup FC 3 - 0   Jørgen Nielsen
 
Kampprogram for Super Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe