Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Roskilde KFUM 2 resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
26 178 Lør. 12-10-2019 Kl. 10.00  Himmelev  Roskilde KFUM 2 4 - 3   Pauli Pedersen
25 171 Tir. 08-10-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Svogerslev 1 - 7   Ole Baltsen
24 165 Tir. 01-10-2019 Kl. 17.30  Viby  Roskilde KFUM 2 3 - 2   Pauli Pedersen
23 156 Tir. 24-09-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Kirke Såby 3 - 1   Claus Reib
22 152 Tir. 17-09-2019 Kl. 17.30  Gadstrup  Roskilde KFUM 2 2 - 5   Aage Falkenberg
21 141 Tir. 10-09-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 2 1 - 0   Kelley Hune Jørgensen
19 133 Tir. 27-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Roskilde KFUM 2 0 - 3   Jens Nikolaisen
20 139 Lør. 24-08-2019 Kl. 11.00  Røde Stjerne  Roskilde KFUM 2 2 - 4   John P Nielsen
18 125 Tir. 20-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Fløng 2 - 1   Kelley Hune Jørgensen
17 113 Tir. 13-08-2019 Kl. 19.00  Vindinge  Roskilde KFUM 2 3 - 1   Claus Reib
16 110 Tir. 06-08-2019 Kl. 19.30  Karlslunde  Roskilde KFUM 2 5 - 5   Arne V. Larsen
15 100 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Tune  Roskilde KFUM 2 8 - 7   John Pedersen
14 95 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Lejre 1 3 - 0   Frank Fischer
13 87 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Himmelev 8 - 2   Søren Haurholm Larsen
12 80 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Roskilde KFUM 2 2 - 3   Jens Nikolaisen
11 74 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Viby 4 - 2   Søren Haurholm Larsen
10 65 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Roskilde KFUM 2 1 - 9   Arne V. Larsen
9 61 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Gadstrup 7 - 0   Søren Andersen
8 50 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  Roskilde KFUM 2 2 - 4   Jørgen Nielsen
7 48 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Røde Stjerne 0 - 0   John Pedersen
3 19 Lør. 04-05-2019 Kl. 10.30  Roskilde KFUM 2  Karlslunde 1 - 4   Søren Andersen
6 42 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Taastrup FC 1 - 3   Jørgen Nielsen
5 34 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 2 3 - 1   Jens Nikolaisen
4 22 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Vindinge 1 - 5   Jørgen Nielsen
2 9 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Tune 0 - 7   Ole Baltsen
1 4 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 1  Roskilde KFUM 2 6 - 1   Jens Nikolaisen
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe