Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
Svogerslev resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
26 179 Lør. 12-10-2019 Kl. 10.00  Svogerslev  Røde Stjerne 4 - 3   Aage Falkenberg
25 171 Tir. 08-10-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  Svogerslev 1 - 7   Ole Baltsen
24 164 Tir. 01-10-2019 Kl. 17.30  Svogerslev  FC Fløng 5 - 1   Arne V. Larsen
23 158 Tir. 24-09-2019 Kl. 17.30  Vindinge  Svogerslev 5 - 3   John P Nielsen
22 149 Tir. 17-09-2019 Kl. 17.30  Svogerslev  Karlslunde 4 - 1   Claus Korsgaard
21 145 Tir. 10-09-2019 Kl. 19.00  Tune  Svogerslev 4 - 4   John P Nielsen
20 134 Tir. 03-09-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  FC Lejre 1 4 - 5   Aage Falkenberg
19 132 Tir. 27-08-2019 Kl. 19.00  Himmelev  Svogerslev 1 - 1   Arne V. Larsen
18 126 Tir. 20-08-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Taastrup FC 5 - 4   Aage Falkenberg
17 118 Tir. 13-08-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Viby 7 - 3   Søren Haurholm Larsen
16 106 Tir. 06-08-2019 Kl. 19.00  Kirke Såby  Svogerslev 1 - 4   Kelley Hune Jørgensen
15 103 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Gadstrup 3 - 0   Aage Falkenberg
14 93 Tor. 20-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  FC Lejre 2 8 - 4   Claus Korsgaard
13 88 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  Svogerslev 2 - 5   Søren Andersen
12 80 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Roskilde KFUM 2 2 - 3   Jens Nikolaisen
11 73 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Svogerslev 1 - 2   Søren Andersen
10 67 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Vindinge 3 - 6   John P Nielsen
9 58 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  Svogerslev 4 - 6   Ole Baltsen
8 54 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Tune 3 - 5   Søren Andersen
7 43 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 1  Svogerslev 6 - 1   Ole Baltsen
6 41 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Himmelev 3 - 2   Ole Baltsen
5 35 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  Svogerslev 3 - 7   John Pedersen
4 27 Tir. 16-04-2019 Kl. 19.00  Viby  Svogerslev 2 - 7   Leif Lagoni
3 15 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Svogerslev  Kirke Såby 1 - 2   John P Nielsen
2 12 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  Svogerslev 1 - 3   Frank Fischer
1 2 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.30  FC Lejre 2  Svogerslev 0 - 3   Frank Fischer
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe