Aktuelle Reos nyheder
 Emne (nyhederne forsvinder efterhånden som du læser dem)  Oprettet af Oprettet Udløber
  Marker denne meddelelse som læst   DOMMERTAKSTER 2019  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 25-01-2017 07-02-2020
  Marker denne meddelelse som læst   Bøn fra mine dommere.  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 29-04-2019 13-05-2020
  Marker denne meddelelse som læst   fodboldloven uændret i efteråret  Paul Jørn Larsen (Dommerformand) 19-07-2019 01-12-2019
 

RoskildeEgnens OldboysSammenslutning → REOS

 
FC Fløng resultater og program
 
Kampresultater for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Spille-
runde
Kamp-
nr.
Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Resultat Kampens
dommer
Hjemmehold Udehold
Hjemmeholdets antal gule kort Hjemmeholdets antal røde kort Udeholdets antal gule kort Udeholdets antal røde kort
4 28 Tir. 31-12-2999 Kl. 19.00  FC Fløng  Taastrup FC 3 - 0   Pauli Pedersen
26 177 Lør. 12-10-2019 Kl. 10.00  FC Lejre 1  FC Fløng 3 - 0  
25 172 Tir. 08-10-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  Himmelev 2 - 4   John P Nielsen
24 164 Tir. 01-10-2019 Kl. 17.30  Svogerslev  FC Fløng 5 - 1   Arne V. Larsen
23 157 Tir. 24-09-2019 Kl. 17.30  FC Fløng  Viby 5 - 1   John Pedersen
22 151 Tir. 17-09-2019 Kl. 17.30  Kirke Såby  FC Fløng 0 - 1   John Pedersen
21 142 Tir. 10-09-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Gadstrup 6 - 0   Claus Korsgaard
20 138 Tir. 03-09-2019 Kl. 19.00  FC Lejre 2  FC Fløng 0 - 1   John Pedersen
19 127 Tir. 27-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Røde Stjerne 3 - 0   Keld Nielsen
18 125 Tir. 20-08-2019 Kl. 19.30  Roskilde KFUM 2  FC Fløng 2 - 1   Kelley Hune Jørgensen
14 96 Tor. 15-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Tune 2 - 3   Jens Nikolaisen
17 119 Tir. 13-08-2019 Kl. 19.00  Taastrup FC  FC Fløng 1 - 3   Leif Lagoni
16 111 Tir. 06-08-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Vindinge 0 - 3   Jens Nikolaisen
15 99 Tir. 25-06-2019 Kl. 19.00  Karlslunde  FC Fløng 1 - 0   Søren Andersen
13 86 Tir. 18-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 1 2 - 2   Kelley Hune Jørgensen
12 81 Tir. 11-06-2019 Kl. 19.00  Himmelev  FC Fløng 2 - 1   Claus Korsgaard
11 73 Tir. 04-06-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Svogerslev 1 - 2   Søren Andersen
10 66 Tir. 28-05-2019 Kl. 19.00  Viby  FC Fløng 1 - 6   John Pedersen
9 60 Tir. 21-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Kirke Såby 2 - 0   John Pedersen
8 51 Tir. 14-05-2019 Kl. 19.00  Gadstrup  FC Fløng 1 - 5   Claus Korsgaard
7 47 Tir. 07-05-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  FC Lejre 2 8 - 1   Søren Haurholm Larsen
6 36 Tir. 30-04-2019 Kl. 19.00  Røde Stjerne  FC Fløng 4 - 1   Jens Nikolaisen
5 34 Tir. 23-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Roskilde KFUM 2 3 - 1   Jens Nikolaisen
3 20 Tir. 09-04-2019 Kl. 19.00  Vindinge  FC Fløng 4 - 0   Claus Reib
2 8 Tir. 02-04-2019 Kl. 19.00  FC Fløng  Karlslunde 5 - 2   Arne V. Larsen
1 5 Tir. 26-03-2019 Kl. 19.00  Tune  FC Fløng 2 - 2   Søren Haurholm Larsen
 
Kampprogram for Veteran, Sommerturneringen 2019
 
Der er ingen resterende kampe